„Pozory mylą, dowód nie”
anita_minPod takim hasłem odbyło się w naszej szkole , 04. 11. 2013r., spotkanie st. sierż. Marty Ladowskiej z uczniami klas pierwszych o profilu ogólnopolicyjnych. Było ono okazją do przekazania młodym ludziom cennej wiedzy na temat konsekwencji prawnych związanych z nabywaniem i piciem alkoholu przez niepełnoletnich. Młodzież zapoznała się z materiałami szkoleniowymi  promującymi  kampanię społeczną „Pozory mylą, dowód nie”, poświęconej  problematyce sprzedaży alkoholu osobom poniżej 18 roku życia. Pani policjant ostrzegała uczniów przed nieodpowiedzialnym zachowaniem, które może mieć wpływ na ich całe dorosłe życie oraz o konsekwencjach prawnych, jakie poniosą w przypadku łamania prawa. Uczniowie chętnie zadawali pytania związane ze sprzedażą alkoholu niepełnoletnim, prowadzeniem samochodu w stanie nietrzeźwości czy innymi przypadkami postępowania niezgodnego z prawem, a mającymi związek z dystrybucją i spożyciem alkoholu.

Do wiadomości podała mgr Anita Ziomko-Nowak