Młodzieżowa Służba Ruchu Drogowego
minZajęcia pod nazwą „Rowerem bezpiecznie do celu” odbyły się dnia 25.10.2013r.w Szkole Podstawowej nr 1 w Kłobucku. Dzięki zaangażowaniu specjalisty z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach aspiranta Leszka Kocaja, który przywiózł materiały edukacyjne, dzieci miały okazję poznać zasady bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów po drodze w praktyce - w ustawionym na sali gimnastycznej „mobilnym miasteczku ruchu drogowego”. Najmłodsi wysłuchali też pogadanki policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku oraz obejrzeli filmy edukacyjne o bezpieczeństwie, zakończone krótkim testem ze zdobytej w ten sposób wiedzy. W organizację zajęć została włączona młodzież z klasy IILOe2  ( 9 osób ) o profilu policyjnym działająca w strukturach Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego. Największą atrakcją była jak zwykle maskotka śląskiej Policji – Sznupek. Licealiści, pod opieką koordynatora ds. klas ogólnopolicyjnych mgr Anity Ziomko-Nowak, pomagali policjantom w przygotowaniu spotkania z dziećmi.

Do wiadomości podała mgr Anita Ziomko-Nowak