27.04.2019r. w ZS Nr1 w Kłobucku odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom” zorganizowane przez Oddział Wojewódzki Związku OSP RP woj. śląskiego.

W tym dniu naszą szkołę odwiedziło ponad dwustu gości, byli to uczestnicy zmagań konkursowych (90 osób) ich opiekunowie, organizatorzy, przedstawiciele władz oraz laureaci konkursu plastycznego. Spotkanie było okazją do wręczenia nagród dla uczestników Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie , w kategorii szkoły ponadpodstawowe, Emil Wnuczek zajął I miejsce a Weronika Witt otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy sukcesów Emilowi i Weronice oraz ich opiekunowi p. Anicie Ziomko-Nowak.