Przypadająca 17 stycznia 74 Rocznica Wyzwolenia Kłobucka spod Okupacji Hitlerowskiej, została w tym roku zorganizowana w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku.

Organizatorów obchodów: kłobuckie koło Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Zarząd Powiatowo-Miejski Ligi Obrony Kraju i ZS nr 3 wsparło Starostwo Powiatowe w Kłobucku. W wydarzeniu uczestniczyła delegacja naszej szkoły, uczniowie z klasy IITMP realizujący rozszerzenie mundurowe pod opieką mgr Anity Ziomko-Nowak.

Uroczystość była okazją do przypomnienia wydarzeń poprzedzających wyzwolenie, przeplatanych osobistymi wspomnieniami prelegentów. Informacjami nt. końca II wojny światowej z zebranym dzielili się: Andrzej Brzózka, historyk i pasjonat z Towarzystwa Przyjaciół Kłobucka, płk Józef Sowa - prezes Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę Niemiecką, Tadeusz Syguda - historyk amator, współautor książek o Kłobucku oraz Jan Puchała - emerytowany pilot, były pracownik Politechniki Częstochowskiej i były dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kłobucku.