Uroczystości z okazji 11-go Listopada
min_nW dniach 10–11 listopada odbyły się uroczystości związane z obchodami 98. Rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości. Dnia 10 listopada o godz. 16.00 przy pomniku Jana Długosza (na Rynku im. Jana Pawła II w Kłobucku) zebrali się wszyscy uczestnicy uroczystości, na czele z władzami gminy i powiatu kłobuckiego. W programie obchodów znalazły się m.in. złożenie kwiatów pod płytą Józefa Piłsudskiego przy kościele św. Marcina w Kłobucku, capstrzyk ulicami Kłobucka, złożenie kwiatów pod pomnikiem Matki Polki i pomnikiem Władysława Sebyły oraz apel pamięci. Następnie dalsza część obchodów Rocznicy Niepodległości odbyła się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku (przemówienia okolicznościowe, widowisko patriotyczne).
Dnia 11 listopada o godz. 12.00 w kościele pw. św. Marcina w Kłobucku odbyła się uroczysta Msza św. za Ojczyznę. W obchodach udział wzięli: poczet sztandarowy ZSNr1 w składzie: Kinga Kłysińskai Maryla Krasińska z kl. IITE+TL oraz Bartłomiej Morawski z kl. ILO, przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego: Kamil Gawin z kl. ILO oraz harcerze z 1 KDW Zamonit działającej przy ZSNr1 w Kłobucku. Opiekę nad uczniami sprawowały i wyjście przygotowały: p.Bernardyna Leszczyńska, p.Agnieszka Nowicka, p.Magdalena Trzepizur oraz p.Betata Pluta.

Do wiadomości podała p.Agnieszka Nowicka