minW dniach 08.06.2016r. - 10.06.2016r. odbył się 3 dniowy obóz szkoleniowo - zaliczeniowy klas ogólnopolicyjnych ZSNr1 Kłobuck w Biskupicach. Opiekę nad młodzieżą sprawowała kadra nauczycielska: Bernardyna Leszczyńska, Anita Ziomko-Nowak, Mariusz Nicia, Michał Kalke. Zajęcia z naszymi mundurowymi prowadzili czynni i emerytowani funkcjonariusze służb specjalnych. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie z broni pneumatycznej i łuku, doskonalić swoje umiejętności z budowy i obsługi broni palnej, uczestniczyć w zajęciach z kryminologii i łączności w terenie, w grach terenowych w paintball, jeździe na quadach i samochodami terenowymi 4x4 i zjeździe na linie (tyrolka), w zajęciach z fortyfikacji i wielu innych. Jak już piąty rok z rzędy młodzież samodzielnie musiała zbudować sobie obozowisko.
W tym roku po raz pierwszy uczniowie mogli zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami z klasy mundurowej Zespołu Szkół Samochodowo - Budowlanych Augustyna z Częstochowy. W końcowych rywalizacjach w grze terenowej w paintball, zawodach strzeleckich z łuku sportowego oraz katorżniczym biegu wytrzymałościowo-szybkościowym, potocznie nazywanym "flagami", Puchar Jura Parku Extreme Sports 24h trafił do Naszej Szkoły i został przekazany Dyrekcji Szkoły. W tym roku również włączył się do organizacji naszego obozu dr Artur Dąbrowski, który przywiózł nam nagrody rzeczowe (książki), które otrzymali nasi najlepsi obozowicze oraz uczniowie wyróżniający się z ZSSB "Augustyna".
Kierownik obozu – p. Michał Kalke – pragnie gorąco podziękować Dyrekcji, Opiekunom, Rodzicom naszych uczniów, młodzieży za godne zachowanie na obozie, właścicielom Jura Park Biskupice oraz młodzieży i opiekunom z zaprzyjaźnionej szkoły z Częstochowy.

Do wiadomości podał p. M. Kalke