min_1Nauczyciele matematyki byli organizatorami I TURNIEJU MATEMATYCZNEGO DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH POWIATU KŁOBUCKIEGO pod hasłem: „Matematyka bawi i uczy”, który skierowany jest do młodzieży ze szkół gimnazjalnych naszego powiatu. Turniej odbył się 31.05.2016r., uczestniczyło w nim sześć trzyosobowych zespołów – reprezentantów klas trzecich gimnazjum: Krzepice, Kłobuck, SPSK Kłobuck, Lipie, Łobodno, Węglowice. Zadania „figielki”, zabawy z zapałkami, zagadki, układanie kostki tao, tangramu, krzyżówki to niektóre z konkurencji z którymi zmagali się uczniowie klas gimnazjalnych.
Rywalizacja była zacięta, zadania miały ciekawą formę i podobały się uczestnikom turnieju. Największą trudność sprawiły gimnazjalistom zadania praktyczne, ułożenie tangramu i kostki tao.
Wśród rywalizujących drużyn I miejsce wywalczyło Gimnazjum z Krzepic, II miejsce - Gimnazjum Lipie, a III miejsce – Gimnazjum Kłobuck., pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienie. Finaliści turnieju otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Celem turnieju jest pokazanie uczniom, że matematyka to nie tylko trudny przedmiot, ale nauka, która potrafi bawić, uczyć i zaskakiwać. Turniej ma przekonać uczniów, że warto uczyć się matematyki, bo to nie tylko przedmiot maturalny, ale nauka przydatna w każdym etapie naszego życia.

Do wiadomości podała: p. Marzena Nowak