Śląskie Centrum Logistyki w Gliwicach
minW maju br. nasi uczniowie po raz pierwszy uczestniczyli w Dniu Otwartym Śląskiego Centrum Logistyki S.A. w Gliwicach. Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z funkcjonowaniem spółki oraz działalnością Portu Gliwice jako największego i uniwersalnego portu śródlądowego w Polsce. W trakcie spotkania uczniowie uzyskali dokładne informacje dotyczące spółki, która oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki i transportu elastycznie dopasowane do indywidualnych potrzeb, zapewniając nowatorskie rozwiązania i zarządzanie zaawansowanymi projektami logistycznymi.
Powierzenie obsługi logistycznej Śląskiemu Centrum Logistyki S.A. służy obniżeniu kosztów działalności producentów i dystrybutorów. Największe zainteresowanie uczniów wzbudził magazyn towarów niebezpiecznych (ADR), magazyn bimodalny, wolny obszar celny oraz „hotel” dla towarów. Mieliśmy także okazję obserwować czynności załadunkowe kontenerów. Wizyta w ŚCL pozwoliła poznać naszym uczniom całą infrastrukturę jak i najważniejsze usługi spółki. Wycieczka ta, była kolejnym naszym doświadczeniem – ponownie mogliśmy przekonać się, że LOGISTYK to zawód z przyszłością.

Do wiadomości podała p. U. Borowska