Potyczki ortograficzne
min_amin_a1Dnia 31.05.2016 odbyło się Dyktando z Języka Niemieckiego. W tym dniu odbywał się również w naszej szkole Dzień Profilaktyki i Sportu. Jak każdego roku w dyktandzie może wziąć udział każdy, gdyż jest to forma zabawy językowej. Dyktando sprawdza u ucznia umiejętność rozumienia ze słuchu, znajomość ortografii niemieckiej i fonetyki wyrazów, a także zakres znajomości środków językowych. Tegoroczny temat dyktanda "Handy - Fieber" dotyczył kontrowersyjnego tematu używania telefonii komórkowej przez młodzież. Tekst opowiadał o zaletach i wadach telefonów komórkowych.
Organizatorem dyktanda jest p. Anna Kasprzak. Przy sprawdzaniu prac uczniów pomagały również p. Kamilla Strzeszyna i p. Joanna Morawska. Spośród 11 uczestników wyłoniono 3 zwycięzców: I miejsce Bartłomiej Morawski kl. ITI, II miejsce Anna Pokora kl. IILO, III miejsce Gabriela Randak kl. IILO, wyróżnienie Paulina Kurzacz kl. ITE/TL. Uczniowie otrzymali nagrody w postaci dyplomów oraz upominki od Instytutu Goethego z Krakowa: notesy, książki, pomoce dydaktyczne, długopisy. Gratulujemy naszym zwycięzcom i uczestnikom!

Do wiadomości podała p. A. Kasprzak