Wycieczka klasy ITI do Wrocławia
min3W dniu 30 maja 2016 roku klasa ITI wraz z wychowawcą p. Katarzyną Musialik oraz drugim opiekunem p. Joanna Morawską uczestniczyły w wycieczce dydaktycznej do Wrocławia. Z uwagi na fakt, iż jest to klasa męska o profilu informatycznym głównym celem wycieczki było zwiedzanie obiektów, które mogłyby chłopców zainteresować. Uczniowie obejrzeli i usłyszeli o najbardziej reprezentacyjnych miejscach Wrocławia, gdzie króluje historyczna architektura lub sąsiadują ze sobą budynki zabytkowe i współczesne. Wrocław to miasto tysiąca mostów tzw Wenecja Północy. Kolejnym punktem był taras widokowy (Sky Tower) na 49 piętrze najwyższego wieżowca w Polsce. Panorama miasta była urzekająca i warta zobaczenia, szczególnie, że niebo było bezchmurne i pogoda dopisała. Następnym obiektem który chłopcy zwiedzili była Hala Stulecia, zwiedzanie Centrum Poznawczego oraz wejście pod kopułę. Kolejny punkt programu to Hydropolis (Centrum Wiedzy na temat Wody). To fenomenalna, multimedialna prezentacja o naturze życiodajnego związku chemicznego H2O. Znajduje się w zabytkowym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m2. Wystawa podzielona jest na osiem stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia. Następnie udaliśmy się na Rynek Wrocławski gdzie uczniowie mieli okazję coś zjeść i pooglądać przepiękne kolorowe kamienice wrocławskie. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną.

Do wiadomości podała p. J. Morawska