TURNIEJ DLA GIMNAZJALISTÓW
min_1 31 marca 2016 roku, Zespół Nauczycieli Przedmiotów Ekonomicznych zorganizował Turniej dla gimnazjalistów w ramach realizowanej przez szkołę IV już edycji projektu „Gimnazjalisto – bądź przedsiębiorczy”. Tegoroczny turniej odbył się pod hasłem „BUDŻET PAŃSTWA” Realizując projekt pragnęliśmy zwrócić uwagę, jak ważne są zagadnienia ekonomiczne w edukacji młodych ludzi oraz jak szerokim zainteresowaniem cieszy się tematyka zarządzania własnymi zasobami wśród uczniów. W Turnieju, który odbył się w ZS NR 1 udział wzięły zespoły gimnazjalistów z Kłobucka (2 zespoły), Pajęczna i Opatowa. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała komisja, w której zasiedli m.in. pani Justyna Pacud z Powiatowego Urzędu Pracy w Kłobucku oraz nauczyciele przedmiotów ekonomicznych z ZS NR 1. Turniej składał się z dwóch etapów.
W etapie I uczniowie przedstawili wypracowane przez siebie prezentacje multimedialne na jeden z zaproponowanych tematów z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii i logistyki, np.: „Co zmienić w budżecie państwa, by obywatelom żyło się lepiej”, „Skąd polski rząd bierze pieniądze”. II etap miał charakter zadaniowo – testowy, w którym uczniowie mogli wykorzystać informacje zdobyte podczas warsztatów „BUDŻET PAŃSTWA”, prowadzonych przez nauczycieli ZS Nr 1 w poszczególnych gimnazjach . Wszystkie zespoły prezentowały wysoki poziom oraz wykazały się dużą kreatywnością.
Ostatecznie, najlepszą okazała się drużyna z Opatowa (I miejsce: Paulina Bogacz, Małgorzata Ciapa, Mateusz Olszewski), tuż za nią drużyna z Pajęczna (II miejsce: Alicja Mielczarek, Bartosz Beśka, Mateusz Lewandowski), III miejsce zajęła drużyna z Kłobucka w składzie: Zuzanna Klimaszewska, Tomasz Dądela, Szymon Profic), dalej uklasyfikowała się druga drużyna z Kłobucka w składzie: Maciej Miland, Borys Krupa, Kacper Wierus. Wysiłki młodzieży zostały uhonorowane dyplomami oraz wyróżnione nagrodami rzeczowymi dla każdego uczestnika indywidualnie. Nagrody dla uczestników udało się zakupić dzięki sponsorom: Minova Arnall Sp. z o.o. z siedzibą w Golcach, młodzież otrzymała również upominki od Powiatowego Urzędu Pracy w Kłobucku oraz od Lokalnej Grupy Działania „Zielony Wierzchołek Śląska”. W organizacji turnieju pomogła również firma KRA BIN z Kłobucka a cały projekt objęty był honorowym patronatem Starosty Powiatu Kłobuckiego, Gazety Kłobuckiej, Powiatowego Urzędu Pracy w Kłobucku, Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości.

Do wiadomości podała p. A. Jędryszczak