Spotkanie dotyczące Erasmusa+
eraDnia 31 marca 2016 w Sejmie Śląskim w Katowicach odbyła się konferencja, spotkanie warsztatowe dotyczące programu Erasmus+ Młodzież. Organizatorem spotkania było Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli, patronem honorowym Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Partnerami spotkania byli: Śląskie Kuratorium Oświaty i Wydział Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. W spotkaniu uczestniczyła Anna Kasprzak, nauczyciel języka niemieckiego w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku. Spotkanie to było doskonałą okazją do zapoznania się z możliwościami, które niesie ze sobą program Erasmus+, ale również okazją do rozwiania wątpliwości i trudności, które można napotkać przy aplikowaniu wniosków. Program Erasmus+ wspiera szczególnie młodzież. Na konferencji wspomniano, iż województwo śląskie znalazło się na drugim miejscu w Polsce pod względem realizacji projektów unijnych w sektorze: Młodzież.
Udział młodzieży w realizacji projektów unijnych daje możliwość poznania innej kultury i sztuki, tradycji innych krajów oraz podniesienia kompetencji językowych. Program Erasmus+ w latach 2014-2020 wspierał będzie szczególnie szkolnictwo zawodowe. Podkreślono wagę kształcenia zawodowego w Polsce i możliwości wymiany doświadczeń w tym zakresie pomiędzy nauczycielami z różnych krajów. Udział uczniów w projektach dotyczących kształcenia zawodowego podnosi ich kwalifikacje zawodowe, co służy zwiększeniu ich szans na rynku pracy w Polsce i za granicą.

Do wiadomości podała p. A. Kasprzak