finalUczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku co roku włączają się w organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i tak było podczas tegorocznego XXIV Finału, którego organizatorem był Hufiec ZHP Kłobuck i MOK w Kłobucku. Paulina Janik, Dominika Machura i Dawid Cieśla - harcerze z naszej szkoły oraz Kinga Szczypiór, Dominika Gancarek i Sylwia Krawczyk pod opieką mgr Beaty Pluty i mgr Anity Ziomko–Nowak - kwestowali na terenie miasta Kłobuck i zaangażowali się w prowadzenie oraz imprezy towarzyszące. Część artystyczną w MOK-u poprowadziły Paulina Janik i Dominika Machura, którym asystowali Dawid Cieśla i Przemysław Pluta. Kinga Szczypiór i Dominika Gancarek prowadziły zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej.
Cała szkolna grupa zadbała o atrakcje dla najmłodszych uczestników WOŚP - malowali twarze oraz wykonywali balonowe zwierzaki. W części artystycznej zaprezentował się m.in. ZESPÓŁ TERAPIA, którego członkami są uczniowie naszej szkoły z klas IITE/TL i IIITM. W tym roku zbieraliśmy środki na „Zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów”. Tegoroczny XXIV Finał WOŚP był rekordowym pod względem zebranych środków finansowych na naszym terenie. Cieszymy bardzo się, że mogliśmy się, choć w niewielkim stopniu przyczynić do tego sukcesu. Finałowe "Światełko do Nieba" urozmaicone było fajerwerkami i teatrem ognia w wykonaniu grupy Ognista Improwizacja.

Do wiadomości podała p. B. Pluta