Jak było podczas Dnia Profilaktyki i Sportu
min_4Dnia 2 czerwca 2015 r. odbył się happening profilaktyczno- sportowy „Żyjmy zdrowo i bezpiecznie" zorganizowany przez nauczycieli naszej szkoły: p. J. Zmorę, p. M. Zych, p. B. Plutę, p. A. Luberdę–Sztyk, p. M. Wawrońską-Koch we współpracy z p. M. Rokosą, p. A. Detką i p. J. Cendal.
Podstawowym założeniem imprezy była promocja zdrowego stylu życia, wolnego od uzależnień, a także wspieranie i doskonalenie rozwoju osobowości ucznia, rozwijanie zainteresowań i talentów młodzieży, zapobieganie zagrożeniom rozwoju psychospołecznego, uświadomienie uczniom konsekwencji zjawisk patologicznych, wykształcenie umiejętności radzenia sobie z problemami, zachęcanie do aktywnego udziału w życiu szkoły, wzmocnienie pozycji ucznia w środowisku szkolnym, integracja grupy klasowej, umożliwienie młodzieży uczestnictwa w życiu społeczno - kulturalnym. W ramach happeningu młodzież uczestniczyła w zajęciach wychowawczych i sportowych oraz prezentowała swoje uzdolnienia i zainteresowania.
Program obejmował:
- przedstawienie profilaktyczne przygotowane przez uczniów z klas: ITM/TP, ILO, ITE/TL, ITB/TI pod kierunkiem p. A. Detki i p. M. Rokosy,
- konkurs karaoke,
- wybory Miss i Mistera Szkoły,
-występy taneczne i wokalne uczniów naszej szkoły,
- pokaz fryzjerski „Wakacyjne fryzury" przygotowany przez p. M. Klimaszewską, p. Z. Zimmemann i uczennice technikum usług fryzjerskich,
- warsztaty z pierwszej pomocy przygotowane przez p.  L. Paludkiewicz,
- quizy językowe przygotowane przez p. A. Kasprzak, p. K. Hutną i p. M. Cięciwę-Król,
- konkurs „Matematyka na wesoło" przygotowany przez p. B. Trzepizur i p. K. Musialik,
- body art. i zajęcia animacyjne dla przedszkolaków prowadzone przez p. M. Wawrońską–Koch, p. U. Borowską, p. K. Mrowiec i p. M. Cieślak-Bieleninik,
- symulator jazdy na motocyklu i zderzeniowy, alkogogle oraz quiz z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu przygotowane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku,
- poradnictwo indywidualne w zakresie uzależnień oraz kwestii zdrowotnych i prawnych, związanych z problemem palenia tytoniu, spożywania alkoholu, zażywania i posiadania środków odurzających, jak również innych zagrożeń zdrowotnych prowadzone przez przedstawicieli Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kłobucku,
- rozgrywki i turnieje sportowe zorganizowane przez p. A. Borowczyk-Szymanek, p. D. Szymczyńską, p. P. Borowskiego, p. M. Szczypiora, p. M. Nicię, p. G. Garbaciaka, p. W. Morawkiego,
- występ zespołu muzycznego TERAPIA,
- porady oraz zabiegi kosmetyczne prowadzone przez konsultatntów firmy Oriflame i Avon.
Na uczestników Dnia Profilaktyki i Sportu czekał słodki poczęstunek i kiełbaski z grilla ufundowane przez lokalnych przedsiębiorców: Miejską Spółdzielnię Zaopatrzenia i Zbytu w Kłobucku, Zakład Produkcyjno-Handlowy pana Roberta Mandata z Wąsosza Górnego, państwa Annę i Leszka Krej.

Do wiadomości podali organizatorzy imprezy