„Młodzi głosują – wybory prezydenckie 2015"
min_1Nasza szkoła przystąpiła do PROGRAMU EDUKACJI WYBORCZEJ MŁODZI GŁOSUJĄ – WYBORY PREZYDENCKIE 2015 – wybory te organizowane były przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Celem akcji było m.in. zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach.
W ramach programu młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat procedur państwa demokratycznego, znaczenia wyborów i roli prezydenta RP. Uczniowie zaangażowali się również w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej i udziału w wyborach. Zorganizowano również akcję informacyjną: rozwieszono plakaty, rozdawano ulotki. 30 kwietnia w szkole odbyły się młodzieżowe wybory prezydenckie, w czasie których młodzież mogła wyrazić swoje zdanie, a także poznać mechanizmy wyborcze i formułę głosowania.
Zgodnie z regulaminem programu, w związku z drugą turą wyborów 24 maja 2015r. - młodzież do 22 maja br. podejmie działania zachęcające dorosłych do udziału w II turze wyborów na Prezydenta RP oraz działania edukacyjne skierowane do młodzieży.
Więcej informacji o programie „Młodzi Głosują": www.mlodzi.ceo.org.pl/o-programie, www.mlodzi.ceo.org.pl/.

Do wiadomości podała p. B. Pluta