minDnia 10 marca w naszej szkole odbyła się konferencja na temat "Rozwój szkolnictwa ponadgimnazjalnego w powiecie kłobuckim. Szkoła zawodowa twoja przyszłość i kariera".
Konferencja miała na celu odbudowanie prestiżu szkolnictwa zawodowego oraz poszerzenie współpracy szkół zawodowych z pracodawcami w zakresie praktycznej nauki zawodu. Przekazywane treści promowały model kształcenia dualnego w oparciu o potrzeby rynku pracy oraz zwiększenie wśród uczniów świadomości kształcenia zawodowego.
Wśród zaproszonych gości byli: Mirosław Szemla – I Wicewojewoda Śląski, Stanisław Faber – Ślaski Kurator Oświaty , Prezes Zarządu Firmy LANDSTER Sp. z o.o. z ramienia Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Prezes Fundacji Społeczeństwo i Gospodarka - dr Krzysztof Bondyra, wykładowca na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Henryk Kiepura- Starosta Powiatu kłobuckiego; Maciej Biernacki – wicestarosta kłobucki; Jarosław Szczepaniak – współwłaściciel firmy JAMAR wójtowie/ burmistrzowie, dyrektorzy zespołów ekonomiczno-administracyjnych, dyrektorzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz dyrektorzy innych jednostek organizacyjnych z terenu powiatu kłobuckiego.
Konferencję prowadziła Joanna Kulejewska – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Zdrowia Patronat nad konferencją objęła TVP Katowice oraz lokalne media. Zamieszczamy tutaj link do Aktualności TVP Katowice, gdzie poinformowano widzów o konferencji, która odbyła się w naszej szkole.

Do wiadomości podała p. W. Szlązak