Młodzież przywitała wiosnę „profilaktycznie"...
min20 marca, w ramach zorganizowanego dla młodzieży Szkolnego Dnia Profilaktyki, uczniowie mieli możliwość zapoznania się z założeniami ogólnopolskiej kampanii społecznej „Myślę, więc nie ślę", mającej na celu edukację na temat niebezpieczeństw związanych z umieszczaniem zdjęć w Internecie oraz obejrzeć spektakl profilaktyczny „Gra o życie".
W ramach wspomnianej kampanii odbyła się projekcja filmu fabularnego pt. „Na zawsze", którego fabuła dotyka kwestii zagrożeń internetowych. Jego akcja toczy się wyłącznie na ekranie komputera i telefonu, a scenariusz uwzględnia specyfikę komunikacji i zachowań właściwych młodym ludziom.
W drugiej części spotkania, młodzież uczestniczyła w spektaklu profilaktycznym „Gra o życie", podejmującym tematykę agresji i przemocy wśród młodzieży. Spektakl dotyczył sytuacji, w której „ulica" stała się domem i autorytetem dla młodych ludzi, a alkohol, narkotyki, agresja i przemoc były nieodzownym elementem każdego dnia.
Zaproponowane działania zostały pozytywnie odebrane przez młodzież. Było dynamicznie, ciekawie, a przede wszystkim wychowawczo i bezpiecznie!!!

Do wiadomości podali pedagodzy szkolni