Rekolekcje inne niż wszystkie…
minW pierwszy dzień rekolekcji, poniedziałek 16 marca o godz. 9.00, symbole tegorocznych Światowych Dni Młodzieży 2016 zawitały u progów ZSNr1 w Kłobucku i zostały powitane przez starostę powiatu kłobuckiego pana Henryka Kiepurę, dyrekcję szkoły, nauczycieli  oraz uczniów. W uroczystej procesji Krzyż oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani zostały wprowadzone na dużą salę gimnastyczną, gdzie wszyscy zgromadzeni mogli  wysłuchać historii symboli, obejrzeć przejmujący film opowiadający o ojcu, synu i sytuacji, która zmusza ojca do podjęcia najważniejszej decyzji w życiu, a na koniec mogliśmy dokonać tego najważniejszego wyboru, wyboru Pana Jezusa Chrystusa, jako jedynego Pana i Zbawiciela.
Po części oficjalnej zgromadzeni zwiedzili wystawę fotogramów autorstwa Zdzisława Sowińskiego: "Spotkania z Janem Pawłem II", którą wyeksponował Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, a mieści się ona w małej sali gimnastycznej.
W Kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa od poniedziałku do wtorku czekał na nas ks. rekolekcjonista Sławomir Bednarski, który w sposób bardzo wymowy przybliżał nam wszystkim prawdę o Jezusie Chrystusie.
Dzisiaj o 9.00 na zakończeniem rekolekcji odbędzie się uroczysta Msza Święta.