DNI OTWARTE NA ZAGÓRZU
min
27. i 28. lutego br. w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku odbyły się Dni Otwarte. Dyrekcja i Samorząd Uczniowski zaprosili gimnazjalistów powiatu kłobuckiego do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2015/16, warunkami rekrutacji oraz bazą dydaktyczną szkoły i warsztatów szkolnych.
Na targach edukacyjnych nauczyciele wraz z uczniami prezentowali poszczególne kierunki kształcenia, projekty realizowane w szkole: „Mam zawód – mam pracę w regionie", „Comenius", „Energia kompetencji", „Leonardo da Vinci", „Europejska Bezpieczna Szkoła", „Zrozumieć fizykę i poznać przyrodę", „Polsko-niemiecka wymiana młodzieży", „Moja firma w mojej gminie", „Szkoła Bezpiecznego Internetu", pokazy doświadczeń fizycznych i chemicznych, które były także wykonywane przez naszych gości.
Zaprezentowano kroniki szkolne, archiwalne zdjęcia przybliżające historię szkoły oraz ofertę zajęć pozalekcyjnych (m.in. nieodpłatne zajęcia dodatkowe przygotowujące do egzaminów maturalnych i zawodowych). W szkole działają również: drużyna ZHP, koło PTTK, koło strzeleckie. Zespół Szkół nr 1 oferuje 4 kierunki kształcenia w liceum ogólnokształcącym: ogólnopolicyjny, humanistyczny, politechniczny i medyczny. Natomiast w technikum uczniowie poznają arkana zawodów: budowlanego, ekonomicznego, logistycznego, informatycznego, mechanicznego, samochodowego, gastronomicznego i fryzjerskiego. Szkoła organizuje miesięczne praktyki zawodowe dla uczniów szkół średnich w firmach, urzędach, ośrodkach wczasowych w kraju i za granicą – we Francji i Włoszech (w ramach projektu systemowego „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo", realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na zasadach programu Leonardo da Vinci, będącego częścią programu Uczenie się przez całe życie) oraz zapewnia darmową naukę jazdy na kategorię B w klasach samochodowych. Ponadto ZS nr 1 posiada akredytację do przeprowadzania egzaminów zawodowych.
Przygotowano także ofertę dla uczniów zainteresowanych zdobyciem zawodu kucharza, mechanika pojazdów samochodowych oraz montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.
Uczniowie ZS nr 1 prezentowali swoim młodszym kolegom liczne prezentacje multimedialne, filmy, gry planszowe związane z oferowanymi kierunkami kształcenia. Miłym akcentem Dni Otwartych były odwiedziny absolwentów szkoły, którzy reklamowali odwiedzającym poszczególne klasy liceum i technikum.
Gimnazjaliści odwiedzający szkołę mogli obejrzeć nowoczesne pracownie przedmiotowe, w tym: symulacyjną pracownię ekonomiczną, pracownię do nauczania technik komputerowego projektowania i programowania (CAM, CAD, CNC), pracownie fryzjerskie, pracownię technologii żywienia z salą obsługi konsumenta, warsztaty szkolne z działami: samochodowym, mechanicznym, budowlanym i diagnostyki pojazdowej.
Targi edukacyjne w ZS nr 1 odwiedziło ponad 350 uczniów z gimnazjów powiatu kłobuckiego i pajęczańskiego. Dni Otwarte zaszczycili swoją obecnością Wicestarosta Powiatu Kłobuckiego – p.Maciej Biernacki, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Zdrowia – p.Joanna Kulejewska i radna powiatu kłobuckiego – p.Zdzisława Kall. Szczególnym zainteresowaniem gości cieszyły się pokazy grapplingu (walki na chwyty do poddania przeciwników), armwrestlingu, boksu, zapasów i MMA (mieszanych sztuk walki). Ze szczegółową ofertą i zasadami rekrutacji można zapoznać się na stronie internetowej szkoły.
Zainteresowanym podajemy nasz adres: www.zsnr1-klobuck.edu.pl.

Do wiadomości podała p.B. Zbrońska