Śląski Salon Maturzystów
perWe wrześniu uczniowie z klas maturalnych (IIILOe1, IVTB, IVTF, IVTE/TL) udali się wraz z opiekunami: mgr M. Rokosą, mgr L. Paludkiewicz oraz mgr. inż. K. Tomalą na Śląski Salon Maturzystów, na Politechnikę Śląską do Gliwic. Uczestniczyli oni w cyklu wykładów, podczas których omówione zostały przez ekspertów z OKE w Jaworznie zasady zdawania matury z języka polskiego, matematyki, języków obcych. Maturzyści mieli również okazję zapoznać się z ofertą szkół wyższych z województwa śląskiego. W czasie trwania salonu rozdawane były ulotki oraz informatory, a także sami studenci i pracownicy szkół wyższych chętnie udzielali wszelkich informacji. Na stoisku Perspektyw (w zamian za wypełnioną Ankietę Maturzysty) uczniowie otrzymali bezpłatny egzemplarz Ogólnopolskiego Informatora dla Maturzystów 2015.
Na zakończenie wyjazdu zainteresowana młodzież uczestniczyła w Dniu Otwartym na Wydziale Mechanicznym i Technologicznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Do wiadomości podała p. M. Rokosa