min14 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej pod hasłem: Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Na uroczystość przybyli obecni i emerytowani nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji szkoły, delegacje uczniów z poszczególnych klas, zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Zdrowia w Kłobucku - Pan Maciej Biernacki oraz Proboszcz Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Ksiądz Grzegorz Banasiak.
Przewodnicząca Samorządu Szkolnego przywitała serdecznie wszystkich obecnych. Dyrektor szkoły Pani Anna Nowicka podziękowała zebranym nauczycielom za trud i wysiłek włożony w edukację oraz wychowanie młodego pokolenia. Pan Maciej Biernacki życzył pedagogom wielu sukcesów zawodowych, zadowolenia z uczniów, oraz tego, by podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.
Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana pod kierunkiem nauczycieli: p. M. Rokosy, p. M. Zych, p. B. Pluty, p. J. Zmory, p. A. Detki, p. A. Luberdy–Sztyk. Montaż słowno–muzyczny zaprezentowali przedstawiciele z klas: ITM/TP, ITŻ/TF, ITE/TL, IITE/TL, IITŻ, IIITP, IIILOe1, IIILOe2, IVTŻ. Scenografię wykonała p. M. Wawrońska–Koch. Organizatorzy przygotowali również prezentację multimedialną pt.: Wspomnień czar, zawierającą fotografie obecnych i emerytowanych pedagogów oraz pracowników szkoły. W drugiej części uroczystości Dyrektor Anna Nowicka uhonorowała dyplomami nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji obchodzących jubileusze pracy. Uroczystość sprawiła pracownikom oświaty wiele przyjemności i była dowodem uznania ich trudu.

Do wiadomości podali organizatorzy uroczystości