Praktyki zawodowe w Rowach
min_1min_2min_3Po raz 4 młodzież nasza młodzież odbywała 4-tygodniowe praktyki zawodowe w Ośrodku Wypoczynkowym Albatros w nadmorskich  Rowach. Od 26 sierpnia do 21 września 2014r. 20 uczniów z klas III i IV Technikum Żywienia zapoznało się z funkcjonowaniem placówki gastronomicznej. Realizacja programu praktycznej nauki zawodu odbywała się w kuchni, przy obsłudze gości w sali konsumenckiej i konferencyjnej pod kierunkiem profesjonalnej kadry. Uczniowie poznali również tajniki żywienia dietetycznego dzieci i dorosłych, planowania żywienia, kalkulacji kosztów i organizacji imprez w domach wczasowych . Umiejętności i wiedza wyniesiona z tegorocznych praktyk, na pewno w przyszłości ułatwi uczniom pracę w zawodzie. W wolnym czasie młodzież odbyła pieszą wycieczkę do Słowińskiego Parku  Narodowego, podziwiała ruchome wydmy – atrakcję Parku i wyjątkowym ekosystem. Zwiedziła także  XIX–wieczną świątynię w stylu neoromańskim zbudowaną z ciosanych głazów, pochodzących z Kamiennej Wyspy na Jeziorze Gardno. Tegoroczne praktyki dostarczyły wszystkim cennych doświadczeń i miłych wrażeń.

Do wiadomości p. podała A. Detka