Podsumowanie sezonu
min_1min_228 czerwca w naszej szkole o godzinie 9.00 odbyło się uroczyste zakończenie sezonu Kłobuckiego Klubu Pływackiego „Delfin”. Na uroczystość przybyli następujący goście: Pani Dyrektor mgr Anna Nowicka, Burmistrz Kłobucka Krzysztof Nowak, radna Danuta Gosławska, radny i przewodniczący LGD „Zielony Wierzchołek Śląska” Jerzy Zakrzewski, Księgowa KKP „DELFIN” Zofia Woźnicka, Zarząd, Rodzice i zawodnicy Delfina. Patronat nad imprezą objęła firma GAZ PETROL Sp. z o.o. Do wylosowania wśród 74 obecnych zawodników był ufundowany przez firmę GAZ PETROL-tablet, którego zastępca Burmistrza Kłobucka Marian Szyiński wylosował dla Nikoli Światłowskiej.
Podczas uroczystości zaprezentowane były również prace podyplomowe trenerów Michała Kalke i Mariusza Kuberskiego, materiały zgromadzone o klubie przez lokalną prasę oraz podsumowanie w formie slajdów sezonu 2013/2014. Dla zawodników przygotowane były okolicznościowe medale, a dla wyróżniających się sportowców i działaczy statuetki i koszulki klubowe. Najlepszym pływakiem sezonu 2013/2014 okazał się Mateusz Makles (1999r.), a tytuł najlepszej pływaczki zdobyły egzekwo Kaja Błaszczykiewicz (2001r.) oraz Aleksandra Nowak (1999r.). Na spotkaniu skarbnik Delfina, a jednocześnie szkoleniowiec Mariusz Kuberski wraz z księgową zapoznał wszystkich uczestników spotkania z finansami klubu i przedstawił plany już na następny sezon pływacki, który zaplanowany jest na dzień 1 września 2014r.
W wakacje, w  planach jest wyjazd jednodniowy w sierpniu do JuraParku w Biskupicach, gdzie zawodnicy będą mogli skorzystać w byłej piaskowni z jazdy na quadach, z instruktorami pojeździć samochodami terenowymi, zagrać w gry terenowe w paintball i korzystać z wielu innych atrakcji.
Trenerzy i Zarząd pragną podziękować Gminie Kłobuck, sponsorom, wszystkim zawodnikom i ich rodzicom za współpracę.

Do wiadomości podał mgr Michał Kalke