Szkolny Turniej Matematyczny
min_2min_3min_1Po raz dziewiętnasty, 4 i 11 czerwca, odbył się Turniej Matematyczny dla uczniów klas drugich liceum i technikum naszej szkoły. W pierwszym dniu turnieju czteroosobowe zespoły, przedstawiciele ośmiu klas drugich liceum i technikum, zmagały się z zadaniami z zakresu klasy pierwszej i drugiej. Każda klasa otrzymała 30 zadań o różnym stopniu trudności.
W drugim dniu konkursu zespoły klasowe rywalizowały w konkurencjach tj. układanie kostki TAO oraz tangramu, rozwiązywanie krzyżówek matematycznych, „ciekawych zadań”, sudoku jak również gra w grę „TALES”.
Pierwsze miejsce zajęła klasa IITI/TM, drugie IILOE1 a trzecie IITP.
Turniej był świetną formą sprawdzenia swoich umiejętności i wiadomości z matematyki szczególnie pod kątem czekającej uczniów matury z matematyki. Konkurencje praktyczne są bardzo lubiane przez uczniów i stanowią świetną zabawę.
Organizatorkami Turnieju były panie uczące matematyki: mgr Bożena Trzepizur, mgr Ewa Piguła, mgr Beata Dobrowolska, mgr Marzena Nowak, mgr Katarzyna Musialik oraz mgr Katarzyna Mrowiec.

Do wiadomości podała mgr Marzena Nowak