„Festyn w Złochowicach”
min_1min_28 czerwca odbyły się już X Jubileuszowe Biegi w Złochowicach. Jedną z atrakcji festynu, były po raz pierwsze rozgrywane w tej miejscowości zawody w Armwrestlingu (siłowaniu na rękę). Pomysłodawcą, fundatorem medali, statuetek i nagród był wicestarosta powiatu kłobuckiego p. Henryk Kiepura. Przypomnijmy, iż to Pan wicestarosta był fundatorem profesjonalnego stołu do siłowania w naszej szkole.
Dzięki życzliwości Pani Dyrektor mgr Anny Bulińskiej-Gądek oraz Straży Pożarnej w Złochowicach zawody przeniosły się na główną scenę, a siłowanie przyciągnęło tłumy kibicujących. Zawody prowadzili i sędziowali nauczyciele: p. Grzegorz Garbaciak i p. Michał Kalke. Sędzią głównym oraz zawodnikiem, który startował podczas tych zawodów był Paweł Wręczycki, Wicemistrz Polski w kategorii junior 21 pow. 90 kg.
Już dziś zapraszamy na zawody w Armwrestlingu organizowane przez Pawła pod patronatem p. Henryka Kiepury i Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wilkowiecku, 28 czerwca 2014r.

Wyniki kobiet:

1. Patrycja Piekarska, Wilkowiecko–ZS Nr1 Kłobuck
  2. Angela Gancarek, Kłobuck-Politechnika Częstochowska
  3. Karolina Król, Kłobuck-ZS Nr1 Kłobuck
  4. Magdalena Macherzyńska-Złochowice
  5. Dominika Gancarek, Kłobuck–ZS Nr1 Kłobuck
  6. Marta Kotynia–Złochowice, Paulina Dwornik-Opatów
Wyniki mężczyzn:
  1. Paweł Wręczycki, Wilkowiecko–Politechnika Częstochowska
  2. Paweł Kasprzak, Rębielice Królewskie–ZS Nr1 Kłobuck
  3. Stefan Strzelczyk, Opatów
  4. Mateusz Strzelczyk, Opatów