I miejsce w konkursie „Zdrowy styl życia – zdrowe żywienie”
min_130 maja 2014 r. trzy uczennice naszej szkoły – przedstawicielki klasy III TŻ: Justyna Borycka, Olga Kot oraz Karina Strzelczyk pod opieką mgr inż. Kamili Bogacz-Bugaj, uczestniczyły w II Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa i Promocji Zdrowia „Kultura bezpieczeństwa i promocji zdrowia”, jaki odbył się w Zespole Szkół w Węglowicach. Dziewczęta brały udział w konkursie teoretyczno-praktycznym „Zdrowy styl życia – zdrowe żywienie”, odbywającym się w ramach turnieju, a skierowanym do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kłobuckiego. W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test wiedzy, w drugiej – układali jadłospis.
Na czas sprawdzania przez komisję prac konkursowych, społeczność szkoły w Węglowicach przygotowała wiele atrakcji  - występ zespołu instrumentalnego złożonego z uczniów szkoły, pokazy taneczne w wykonaniu najmłodszych  - przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej, czy w końcu piosenki na temat zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Przygotowano też „zdrowy” poczęstunek dla wszystkich uczestników.
Nasz udział zakończył się sukcesem – uczennice naszej szkoły po zsumowaniu wyników obu części konkursu uzyskały najwięcej punktów i zajęły I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Zwyciężczynie zostały uhonorowane pucharem, dyplomem, a także nagrodami dla szkoły oraz indywidualnymi. Gratulujemy sukcesu!

Do wiadomości podała mgr inż. Kamila Bogacz-Bugaj