Starsi uczą młodszych
min20.05.2013r. kłobuccy policjanci wspólnie z naszymi uczniami z klasy IILOe2 , działającymi w strukturach Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego i maskotką śląskiej policji – Sznupkiem, zawitali do Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłobucku. Wizyta miała charakter edukacyjno – profilaktyczny i odbyła się w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Policjantki, licealistki z klasy policyjnej i uczniowie szkoły podstawowej czytali wspólnie znane i lubiane wiersze Juliana Tuwima. Funkcjonariuszki przypomniały też dzieciom o kampanii społecznej „Nie reagujesz – akceptujesz” oraz o akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna woda”, która promuje zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie. Dużą atrakcją była maskotka śląskiej policji – pies Sznupek, zgadnijcie kto wcielił się w tego sympatycznego psiaka?

Do wiadomości podała mgr Anita Ziomko-Nowak