minDnia 5 czerwca 2013 r. w Zespole Szkół Nr 1 odbył się happening profilaktyczno- sportowy „Bezpieczna szkoła. Żyj! Walcz! Nie ulegaj!”, zorganizowany przez nauczycieli naszej szkoły: mgr J. Zmorę, mgr M. Zych, mgr B. Plutę, mgr K. Muniak, mgr M.Wawrońską-Koch. Jego celem było: wspieranie i doskonalenie rozwoju osobowości ucznia, rozwijanie zainteresowań i talentów młodzieży, zapobieganie zagrożeniom rozwoju psychospołecznego, uświadomienie uczniom konsekwencji  zjawisk patologicznych, mających niekorzystny wpływ na ich rozwój, wykształcenie umiejętności radzenia sobie z problemami, zachęcanie do aktywnego udziału w życiu szkoły, wzmocnienie pozycji ucznia w środowisku szkolnym, kształcenie  umiejętności zachowań asertywnych, wzmacnianie poczucia własnej wartości, integracja grupy klasowej, umożliwienie młodzieży uczestnictwa w życiu społeczno - kulturalnym, propagowanie zdrowego stylu życia oraz rozwijanie postaw prozdrowotnych i proekologicznych.
W ramach happeningu młodzież uczestniczyła w zajęciach wychowawczych i sportowych oraz prezentowała swoje uzdolnienia i zainteresowania. Program obejmował:
- montaż słowno-muzyczny poświęcony Agnieszce Osieckiej, przygotowany przez uczennice klasy II TF pod kierunkiem mgr. M. Rokosy,
- akcję plastyczną „Bezpieczna Szkoła – w pytaniach i odpowiedziach”  przeprowadzoną przez mgr K. Muniak, mgr M.Wawrońską - Koch,
- warsztaty „Bądź kre@tywny - wykonaj własną biżuterię”,
- Konkurs Astronomiczny „O Wszechświecie”, zorganizowany przez mgr M. Cieślak-Bieleninik, mgr M. Michalaka,
- prelekcję i prezentację poświęconą Światowemu Dniu Bez Tytoniu pod hasłem: „Zakaz reklamy i promocji tytoniu oraz sponsoringu przez firmy tytoniowe”, przygotowaną  przez mgr. J. Cendal, mgr M. Klimaszewską i mgr M. Rokosę,
- pokaz fryzjerski „Niesamowite spotkanie...”, przygotowany przez mgr M. Klimaszewską, mgr Z. Zimmemann, p. O. Kwiatkowską, p. I. Gabrysiak,  p. K. Zając i uczennice technikum usług fryzjerskich,
- prelekcję „Tolerancja niejedno ma imię”, koordynowaną przez dr A. Dąbrowskiego,
- pokaz mody ekologicznej”, przygotowany przez uczniów klasy II TŻ pod opieką mgr B. Pluty,
- „Bezpieczni na drodze” – pokazy ratownictwa drogowego Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Kłobucku,
- występ zespołu muzycznego PERON 95,
- rozgrywki i turnieje sportowe, zorganizowane przez mgr. A. Borowczyk-Szymanek, mgr D. Szymczyńską, mgr P.Borowskiego, mgr W. Grzybowskiego, mgr M. Szczypiora i mgr M. Nicię.
Na uczestników Dnia Profilaktyki i Sportu czekał słodki poczęstunek i kiełbaski z grilla ufundowane  przez lokalnych przedsiębiorców: Miejską Spółdzielnię Zaopatrzenia i Zbytu w Kłobucku, Zakład Produkcyjno-Handlowy pana Roberta Mandata z Wąsosza Górnego, Gazetę Kłobucką, Hurtownię Kra-Bin, Sklep „Dla dzieciaka”, Firmę Kosmetyczną ORIFLAME, Pizzerię PATIO, Zakład Produkcji Spożywczej JAMAR Szczepaniak sp. j., Annę i Leszka Krej, Firma SEVEN II, Zakład Produkcji Cukierniczej CYMES, Firmę EKO-OGRÓD, Kwiaciarnię „Danusia” Piotr Szymczyński, ZPH „Rewers” Henryk Wers, Tygodnik Katolicki „Niedziela”.
Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy za wsparcie!

Do wiadomości podali pedagodzy szkolni