Happening profilaktyczno - sportowy
minDnia 6 czerwca 2012r. w Zespole Szkół Nr 1 odbył się happening profilaktyczno - sportowy będący podsumowaniem  trwającego cały rok szkolnego projektu profilaktycznego „Myślę NIE - mówię NIE”, realizowanego przez nauczycieli naszej szkoły: mgr U. Borowską, mgr A. Luberdę-Sztyk, mgr B. Plutę, mgr M. Wawrońską-Koch, mgr K. Wilk, mgr J. Zmorę i mgr M. Zych.
W trakcie trwania happeningu młodzież mogła obejrzeć spektakl profilaktyczny przygotowany przez uczniów klasy I TF i II LO bd pod kierunkiem mgr M. Klimaszewskiej, mgr J. Cendal i mgr Z. Zimmermann pt. „Dużo wrażeń i radości bez używek i bez złości”, wysłuchać koncertu zespołu „Peron’95”, wziąć udział w konkursie karaoke, obejrzeć pokaz fryzjerski przygotowany przez uczennice klas Technikum Fryzjerskiego pod kierunkiem pani O.Kwiatkowskiej, sprawdzić umiejętności językowe w trakcie dyktanda z języka niemieckiego przygotowanego przez mgr J.Gaździckiego, a także uczestniczyć w akcji plastycznej „Graffitti profilaktyczne”.
Wielkim zaintersowaniem, jak co roku, cieszyła się loteria fantowa, której organizacja była możliwa dzięki naszym sponsorom: Sklep „Dla dzieciaka”, Firma Mini Mini, Pizzeria PATIO, F.H.U „POLA” Marzena Wójcik, Artykuły przemysłowe Czesława Dróżdż, Sklep „IRENA”  Irena Syguda, Zakład Produkcji Spożywczej JAMAR Szczepaniak sp. j., Anna i Leszek Krej, Firma SEVEN II, Zakład Produkcji Cukierniczej CYMES, Firma EKO-OGRÓD, Kwiaciarnia „Danusia” Piotr Szymczyński, ZPH „Rewers” Henryk Wers. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy za wsparcie!
Jak na Dzień Profilaktyki i Sportu przystało odbyły się również liczne konkurencje sportowe przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego: turniej tenisa stołowego, turniej piłki siatkowej dziewcząt, konkurs rzutów do kosza za 3 punkty, mecz piłki siatkowej, mecz piłki nożnej i zawody siłowania na rękę - armwrestling.
Pedagodzy szkolni