Dni Otwarte Szkoły Policyjnej w Katowicach
min1min217.06.2011 roku klasy ogólno policyjne I LOE1 oraz I LOE2 wybrały się na wycieczkę na Dni Otwarte Szkoły Policyjnej w Katowicach. W tym roku organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom bardzo dużo atrakcji, przy tym wszystko zorganizowane i dopięte „na ostatni guzik”. W szkole czekał na nas policjant, który oprowadzał nas po całym ośrodku. Zwiedzanie zaczęliśmy od strzelnicy, gdzie czekał nas bardzo „głośny” jak zeznają uczniowie pokaz w wykonaniu policjantów i policjantek z długiej i krótkiej broni. A oto, co przygotowała dla nas Szkoła Policji w Katowicach:

• Strzelanie do tarczy – pokaz, małe zawody wśród uczestników
  • Skoki przez przeszkody na koniach policyjnych. Pokaz jeździectwa
  • Poczęstunek - smaczna grochówka
  • Pokaz samoobrony na macie
  • Zwiedzanie biura (odciski palców, monitorowanie obiektu itp.)
  • Pokaz tresury psów policyjnych wykorzystywanych w interwencjach
  • Wspólne zdjęcia z policyjnym SZNUPKIEM
  • Udzielanie pierwszej pomocy
  • Pokaz umiejętności jednostki specjalnej z Gliwic