Więcej nas łączy niż dzieli
min1min2W dniach 5.06.- 9.06.2011 w Zespole Szkół Nr 1 gościliśmy  uczniów z Karl - Schiller- Schule z Brühl/ Niemcy.
Wizyta odbyła się w ramach projektu „Żyjemy we wspólnej Europie - więcej nas łaczy niż dzieli“
Realizacja projektu była mozliwa dzięki dofinansowaniu przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Organizacja ta wspiera szkolne i pozaszkolne wymiany młodzieży między Polską a Niemcami.

W realizacji projektu wzięło udział 12 uczniów ze szkoły w Brühl i 12 uczniów z  Zespołu Szkół Nr pod opieką nauczycieli: Joanny Morawskiej (koordynatorka projektu), Kamilli Strzeszyny, Katarzyny Stefaniak, Magdaleny Trzepizur oraz Witolda  Morawskiego. W organizacji i realizacji przedsięwzięcia nauczycieli wsparła dyrektor szkoły pani Anna Nowicka.
Niemieccy uczniowie poznali polski system szkolnictwa, zwiedzili szkołę, wzięli udział w lekcjach matematyki, języka niemieckiego, języka angielskiego, fizyki i technologii.
Główną częścią ich pobytu była praca na tematem projektu. Uczniowie realizowali go w mieszanych grupach polsko-niemieckich a produktem końcowym jest mała broszurka.
Rewizyta polskich uczniów planowana jest na październik 20111.
Efektem spotkania nauczycieli została podpisana partnerska umowa o współpracy między szkołami, która na dalszym celu ma również doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Do wiadomości podała Kamilla Strzeszyna