Wrocławski Salon MaturzystówW dniu 22 września 2017 r. uczniowie klas maturalnych (III LO, IV TM/TP, IV TB/TI, IV TF/TŻ) udali się na Wrocławski Salon Maturzystów, który odbył się na Politechnice Wrocławskiej w Centrum Kongresowym.

Uczestniczyli oni w następujących spotkaniach z ekspertami OKE we Wrocławiu:
1. O sposobach przygotowania się do obowiązkowej matury z matematyki (prowadzący – Mieczysław Fałat);
2. Jak przygotować się do egzaminu maturalnego z języka polskiego? (prowadzący – Małgorzata Kosińska-Pułka);
3. Matura z języka obcego – czyli egzamin z porozumiewania się w języku obcym (prowadzące: Agnieszka Sibiga i Małgorzata Wieruszewska).

Podczas wykładów omówione zostały zasady zdawania matury z przedmiotów obowiązkowych. Ponadto w trakcie trwania Salonu Maturzystów czynne były stoiska uczelniane, na których maturzyści zdobyli informacje o wymaganiach rekrutacyjnych oraz ofercie studiów. Każdy z uczniów otrzymał bezpłatny egzemplarz Informatora dla maturzystów 2018 (po wypełnieniu ankiety maturzysty).

Tegoroczna edycja salonu była jedenastą z kolei i jak dotychczas odbywała się w ośrodkach akademickich w całej Polsce. Organizatorem wyjazdu była mgr Małgorzata Rokosa. Opiekę nad młodzieżą sprawowały: mgr Marzena Nowak, mgr Bernardyna Leszczyńska. Komplet informacji na temat matury uzyskanych od ekspertów okręgowej komisji egzaminacyjnej i wymagań rekrutacyjnych pozwoli maturzystom odpowiednio wcześnie zaplanować egzamin maturalny i wybrać właściwe przedmioty dodatkowe.

Wrocławski Salon Maturzystów

Do wiadomości podała Małgorzata Rokosa