Święto Wojsk Specjalnych
minDnia 26.05.2017r. nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach programowych w JWK w Lublińcu. Wizyta odbyła się w związku z jubileuszem 10-lecia powołania do istnienia Wojsk Specjalnych. Młodzież miała okazję zwiedzić Izbę Tradycji, zapoznać się z funkcjonowaniem strzelnicy interaktywnej, oraz obserwować zmagania zespołów operacyjnych biorących udział w Mityngu o Puchar Komendanta JWK na lublinieckim poligonie. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak wygląda nabór i selekcja do WS oraz jaki zakres działań prowadzi JW 4101 (szeroki wachlarza operacji specjalnych w warunkach pokojowych, sytuacjach kryzysowych i w czasie wojny, w tym: rozpoznanie specjalne, akcje bezpośrednie, wsparcie militarne oraz działania niekonwencjonalne i innego rodzaju operacje, np. związane ze zwalczaniem terroryzmu). Wyjazd zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kłobucku, zajęcia koordynowała mgr Anita Ziomko-Nowak i mgr Lidia Ochocka.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak