Pierwszy obóz zaliczony!
min W dniach 25-26 maja 2017r. czterdziestu czterech uczniów z klas pierwszych o profilu ogólnopolicyjnym i strażackim uczestniczyło w Obozie Szkoleniowo - Zaliczeniowym. Tradycyjne rozpoczęliśmy od zajęć edukacyjno - wychowawczych, przybliżających przeszłość naszego regionu w: „Muzeum w Mokrej". Następnie w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach uczniowie poznali tajniki zawodu więziennika. Zwiedzili Oddział Zewnętrzny Aresztu Śledczego w Wąsoszu Górnym, gdzie zapoznali się z warunkami odbywania kary pozbawienia wolności w warunkach zakładu karnego półotwartego i otwartego. Uczestniczyli w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej, marszu na orientację i spływie kajakowym. Utrwalili zasady bezpiecznego posługiwania się bronią, poznali budowę poszczególnych jednostek broni palnej. Swoje predyspozycje i umiejętności strzeleckie sprawdzili na strzelnicy pneumatycznej.
Zajęcia koordynowała mgr Anita Ziomko-Nowak i mgr Mariusz Nicia, opiekę pełnili: mgr Joanna Zmora, mgr Wojciech Grzybowski, mgr Witold Morawski. Tutaj więcej fotek.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak