INFORMACJA DLA KANDYDATÓW
zakwalifikowanych do ZS Nr 1 w Kłobucku!
 TERMINY BADAŃ LEKARSKICH
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK SZKOLNY
Liceum Ogólnokształcące    Technikum   Szkoła Branżowa I Stopnia    Przedmioty Zawodowe
"W drodze – stara ojczyzna – nowa ojczyzna"
min_1W dniach 16-19 maja 2017 roku gościł osoby z krajów partnerskich (Włoch, Niemiec i Austrii) w ramach realizacji projektu Erasmus+.
Wizyta projektowa w Polsce przebiegła bardzo szybko i interesująco. Jeden dzień był przewidziany na pracę nad projektem. Uczniowie z każdego kraju przedstawili sytuację społeczno – polityczną uchodźców za pomocą prezentacji multimedialnych. Następnie w grupach międzynarodowych omawiali przygotowane wcześniej artykuły związane z tematyką projektu. Na zakończenie warsztatów uczniowie wzięli udział w "lekcji tolerancji", która polegała na wyobrażeniu sobie przybycia uchodźcy do ojczyzny i narysowaniu własnych odczuć oraz obaw z tą sytuacją związanych. Po zakończeniu pracy nad projektem uczniowie wraz z nauczycielami udali się do Mirowa skąd szlakiem przeszli się do zamku w Bobolicach. Kolejnym punktem zwiedzania była Jasna Góra w Częstochowie.
W następnym dniu została zorganizowana wycieczka do Krakowa. Uczestnicy projektu na początek zwiedzili Wawel, a następnie przepłynęli się statkiem po Wiśle wysłuchując historii miasta. Zwiedzono również centrum Karkowa – sukiennice, Kościół Mariacki, Kazimierz oraz Bibliotekę Jagiellońską.
W tym roku szkolnym była to ostatnia wizyta projektowa, a w następnym odbędą się kolejno wyjazdy do Niemiec, Włoch i Austrii.

Do wiadomości podała p. M. Trzepizur