II Turniej Matematyczny dla gimnazjalistów powiatu kłobuckiego
min_1Już po raz drugi w odbył się TURNIEJ MATEMATYCZNY DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH POWIATU KŁOBUCKIEGO pod hasłem: „Matematyka uczy i bawi”. Organizatorem turnieju są nauczyciele matematyki i Dyrekcja ZSNr1 w Kłobucku.
Turniej skierowany jest do młodzieży klas trzecich szkół gimnazjalnych naszego powiatu. 25 kwietnia 2017 roku rywalizowało ze sobą 8 trzyosobowych zespołów reprezentujących gimnazja: Gimnazjum Libidza, Gimnazjum Lipie, Gimnazjum Łobodno, Gimnazjum Miedźno, Publiczne Gimnazjum SPSK w Kłobucku,Gimnazjum Ostrowy, Gimnazjum Opatów, Gimnazjum Węglowice. Zadania „ciekawe”, domino matematyczne, legendarne zadania, układanie kostki tao, tangramu, krzyżówki to niektóre z konkurencji z którymi zmagali się uczniowie klas gimnazjalnych. Rywalizacja była zacięta, zadania miały ciekawą formę i podobały się uczestnikom turnieju. Największą trudność sprawiły gimnazjalistom zadania praktyczne, ułożenie tangramu i kostki tao.
Wśród rywalizujących drużyn I miejsce wywalczyło Gimnazjum z Łobodna, II miejsce - Gimnazjum Lipie, a III miejsce – Gimnazjum Miedźno, pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienie. Finaliści turnieju otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku, a wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali skromne upominki.
Celem turnieju jest pokazanie uczniom, że matematyka to nie tylko trudny przedmiot, ale nauka, która potrafi bawić, uczyć i zaskakiwać. Turniej ma przekonać uczniów, że warto uczyć się matematyki, bo to nie tylko przedmiot maturalny, ale nauka przydatna w każdym etapie naszego życia. Warto bawić się matematyką, bo dzięki temu zdobywamy wiele wiadomości i umiejętności.

Do wiadomości podała: p. Marzena Nowak