Sukces naszych uczniów w konkursie czytelniczym!
min_3XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Szukamy Mistrza” rozpoczął w naszej szkole obchody Roku Josepha Conrada.
Konkurs czytelniczy organizowany przez nauczycieli Zespołu Szkół w Krzepicach był – dla naszych uczniów – kolejnym jego etapem.
W ramach przygotowań do tego konkursu, 24 kwietnia 2017. w ZS nr1 przeprowadzony został szkolny konkurs literacki przygotowany przez nauczycielki języka polskiego: Małgorzatę Śliwę i Beatę Zbrońską.
27 kwietnia bieżącego roku odbył się II Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem: „Życie i twórczość Josepha Conrada”.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Maja Jakubowska z klasy IIITŻ i Krzysztof Wysocki z klasy IIITI.
Celem konkursu było m.in. rozbudzanie pasji czytelniczych i zamiłowania do literatury, popularyzacja wartościowej literatury, mobilizowanie uczniów do czytania i zdobywania wiedzy.
Konkurs został przeprowadzony w formie testu pisemnego, sprawdzającego wiedzę uczestników na temat życia i twórczości Josepha Conrada oraz znajomości treści utworu „Lord Jim”. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni! Zwycięzcą konkursu został Krzysztof Wysocki, Maja Jakubowska zajęła drugie miejsce.
Opiekę merytoryczną sprawowały nauczycielki: Małgorzata Śliwa i Beata Zbrońska.

Do wiadomości podała p.M. Śliwa