Dzień Ziemi - święto o długoletniej tradycji
min_1Po raz pierwszy obchodzono je 22 kwietnia 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. Wtedy 20 milionów Amerykanów porzuciło codzienne zajęcia wychodząc na ulice w świątecznych przemarszach i tanecznych korowodach pokazując zjednoczenie z planetą Ziemią. Uroczystościom towarzyszył ogromny entuzjazm i radość z jedności z naturą.
Z biegiem czasu idea świętowania Dnia Ziemi przyjęła się na całym świecie. W 1990 roku w marszach, happeningach i paradach poświęconych naszej planecie wzięło udział 200 milionów ludzi w 140 krajach. W tym samym roku obchodzono je po raz pierwszy w Warszawie.
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi, dnia 11 kwietnia 2017r. w świetlicy szkolnej w godz. 8.00–12.20 odbyła się akcja plastyczna, w której udział wzięli: z kl.ILO – Agata Hiszpańska, Małgorzata Król, Kinga Żurkowska, Eliza Mrowiec, z kl.ITE  – Magdalena Bobrowska, Aleksandra Huptas, Justyna Chwałowska, Wiktoria Pasieka, Dominika Chrzan, Sylwia Machura, z kl.ITM – Szymon Stryjaś, Kacper Kudła, z kl.ITŻ – Emilia Wysocka, Natalia Krajewska, Angelika Kuberska, Julia Tomaszewska, z kl.IITŻ - Karolina Grzyb, Weronika Kobis, Maja Rossak, Patrycja Hyra. Uczennice kl.IILO – Sara Miejska, Weronika Krawczyk, Dura Martyna, Emilia Korczak oraz Patrycja Tracz przygotowały również, klika dni wcześniej, malarską kompozycję na temat Dnia Ziemi. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane podczas uroczystych obchodów Dnia Ziemi, które odbędą się na terenie naszej szkoły dnia 27 kwietnia 2017 roku.
Opiekę nad uczniami sprawowały: p.Marta Wawrońska–Koch, p.Lidia Ochocka oraz p.Agnieszka Nowicka.

Do wiadomości podała p.Agnieszka Nowicka