Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
Dzień Ziemi - święto o długoletniej tradycji
min_1Po raz pierwszy obchodzono je 22 kwietnia 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. Wtedy 20 milionów Amerykanów porzuciło codzienne zajęcia wychodząc na ulice w świątecznych przemarszach i tanecznych korowodach pokazując zjednoczenie z planetą Ziemią. Uroczystościom towarzyszył ogromny entuzjazm i radość z jedności z naturą.
Z biegiem czasu idea świętowania Dnia Ziemi przyjęła się na całym świecie. W 1990 roku w marszach, happeningach i paradach poświęconych naszej planecie wzięło udział 200 milionów ludzi w 140 krajach. W tym samym roku obchodzono je po raz pierwszy w Warszawie.
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi, dnia 11 kwietnia 2017r. w świetlicy szkolnej w godz. 8.00–12.20 odbyła się akcja plastyczna, w której udział wzięli: z kl.ILO – Agata Hiszpańska, Małgorzata Król, Kinga Żurkowska, Eliza Mrowiec, z kl.ITE  – Magdalena Bobrowska, Aleksandra Huptas, Justyna Chwałowska, Wiktoria Pasieka, Dominika Chrzan, Sylwia Machura, z kl.ITM – Szymon Stryjaś, Kacper Kudła, z kl.ITŻ – Emilia Wysocka, Natalia Krajewska, Angelika Kuberska, Julia Tomaszewska, z kl.IITŻ - Karolina Grzyb, Weronika Kobis, Maja Rossak, Patrycja Hyra. Uczennice kl.IILO – Sara Miejska, Weronika Krawczyk, Dura Martyna, Emilia Korczak oraz Patrycja Tracz przygotowały również, klika dni wcześniej, malarską kompozycję na temat Dnia Ziemi. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane podczas uroczystych obchodów Dnia Ziemi, które odbędą się na terenie naszej szkoły dnia 27 kwietnia 2017 roku.
Opiekę nad uczniami sprawowały: p.Marta Wawrońska–Koch, p.Lidia Ochocka oraz p.Agnieszka Nowicka.

Do wiadomości podała p.Agnieszka Nowicka

 
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz