NABÓR DO SZKOŁY NA ROK SZKOLNY 2017/2018
Nasz Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku  przygotował dla młodzieży bogatą ofertę edukacyjną.
Szczegóły oferty możecie znaleźć w zakładce REKRUTACJA.

To już czwarty raz
minW dniach 1.04-7.04.2017 roku młodzież po raz czwarty przebywała w zaprzyjaźnionej szkole Berufskolleg w Brühl/Niemcy. Szkoły współpracują ze sobą od 2010, kiedy to dyrektorzy placówek podpisali umowę o współpracy, w której jednym z punktów są spotkania uczniów w Kłobucku i w Brühl. Spotkanie uczniów odbyło się w ramach programu Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.
Opiekę nad młodzieżą pełniły koordynatorki tej współpracy Joanna Morawska i Kamilla Strzeszyna - nauczycielki języka niemieckiego. Uczniowie i nauczyciele ze szkoły w Brühl przygotowali atrakcyjny program. Młodzież poznała niemiecki system szkolnictwa, zasady funkcjonowania szkoły Berufskolleg, uczniowie wzięli udział w zajęciach lekcyjnych wraz ze swoimi partnerami. Głównym punktem spotkania była praca nad zagadnieniami tematu projektu. Uczniowie w grupach polsko-niemieckich przygotowywali prezentacje na temat różnic i podobieństw w sposobie życia nastolatków. Oprócz zajęć odbywających się w szkole zorganizowano również atrakcyjne zajęcia pozaszkolne.
Uczniowie zwiedzili Muzeum Olimpijskie oraz Katedrę św. Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii, gdzie mieli okazję wejść na wieżę mającą 157 metrów wysokości oraz skansen w miejscowości Kommern. W wycieczce do skansenu młodzieży polskiej i niemieckiej towarzyszyli uczniowie- uchodźcy z Syrii, Iranu oraz Afganistanu, którym szkoła Berufskolleg w Brühl oferuje naukę języka. Wspólna wycieczka doskonale wkomponowała się w inny projekt realizowany w Zespole Szkół Nr 1 w ramach Programu Erasmus+ „Stara ojczyzna nowa ojczyzna“. Uczniowie mogli ze sobą porozmawiać i dowiedzieć się, jak żyją uchodźcy w Niemczch, z jakimi problemami się stykają każdego dnia i czy zamierzają zostać w Europie na stałe Pobyt w Brühl był doskonała okazją do wzajmnego poznania się, wyzbycia uprzedzeń, doskonalenia umiejętności językowych, poznania życia niemieckich rówieśników i ich rodzin. Uczniowie zakwaterowani byli w domach swoich partnerów.
Rewizyta młodzieży z Niemiec odbędzie się w czerwcu 2017 roku.

Do wiadomości podały: p.K. Strzeszyna i p.J. Morawska