Informatycy na wycieczce programowej
min_1W dniu 30 marca 2017r. uczniowie kształcący się w zawodzie technik informatyk zapoznali się z pracą informatyka oraz automatyka w zakładzie produkcyjnym a także zapoznali się z kierunkami kształcenia oraz nowoczesnym wyposażeniem laboratoriów informatycznych. Podczas wizyty w Koksowni Częstochowa Nowa zwiedziliśmy Centralną Dyspozytornię oraz serwerownię przemysłową a także zapoznaliśmy się z procesem produkcji koksu. Szczególnie interesujący był pokaz wizualizacji i sterowania procesem produkcyjnym za pomocą specjalnych paneli operatorskich oraz zarządzania serwerami przy użyciu oprogramowania do wirtualizacji Vmware. Ponadto przedstawiono nam możliwości systemu monitoringu CCTV oraz zastosowanie połączeń światłowodowych pomiędzy różnymi urządzeniami oraz obiektami przemysłowymi.
W Politechnice Częstochowskiej zwiedziliśmy laboratorium sieci optycznych i sieciowych systemów informatycznych, laboratorium grafiki komputerowej, technik biometrycznych i projektowania systemów informatycznych, laboratorium sieciowe oraz aulę wykładową. Wszystkie laboratoria oraz informacje przekazane przez pracowników Politechniki okazały się bardzo przydatne. Wielu z naszych uczniów jest zainteresowanych kontynuowaniem edukacji informatycznej na wydziale WIMiI. Dziękujemy Panu Informatykowi z Koksowni za pokazanie nam serwerowni - miejsca gdzie osoby postronne nie mają dostępu. Serwerownia była miejscem, które zrobiło największe wrażenie na naszych uczniach, ilość szaf, migających diód oraz urządzeń na długo zostanie w naszej pamięci. Wycieczkę zorganizowała p.Iwona Rykała a w opiece nad młodzieżą pomagała p.Anna Kasprzak.

Do wiadomości podała p.I. Rykała