Kolejne działanie na rzecz podniesienia poziomu kształcenia zawodowego
min_1 31 stycznia br. roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kłobucku miało miejsce podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Nr 1 im. J. Kilińskiego w Kłobucku a Zakładem Produkcji Form Wtryskowych i Ciśnieniowych ZABOROWSKI GRUPA KRONOS. Współpraca polegać będzie na przeprowadzaniu zajęć praktycznych w firmie ZABOROWSKI dla uczniów kształcących się w zawodzie technik mechanik. Zakład posiada nowoczesny technologicznie park maszynowy, na którym szkolić się będą uczniowie technikum. Już od rozpoczynającego się właśnie II semestru roku szkolnego 2016/2017 uczniowie naszej szkoły będą odbywali praktyki w tej prężnie rozwijającej się firmie. Najlepsi z nich mają gwarancję zatrudnienia.
Nawiązanie współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Nr 1 w Kłobucku a Zakładem Produkcji Form Wtryskowych i Ciśnieniowych ZABOROWSKI GRUPA KRONOS to kolejny efekt działań na rzecz podniesienia poziomu kształcenia zawodowego.
Nawiązana współpraca jest zbieżna z koncepcją organu prowadzącego i dyrekcji szkoły, bowiem we wrześniu 2017 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku powstanie kompleks CNC: pracownia obrabiarek CNC, pracownia obrabiarek konwencjonalnych, pracownia programowania obrabiarek CNC oraz pracownia modelowania/projektowania 2D/3D. Wartość wydatków na remont oraz zakup wyposażenia wyniesie 2 774 476 zł.

Do wiadomości podał p. wicedyr. M. Nogaj