Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
"Jednoczymy Polaków już od 25 lat" - pod takim hasłem w tym roku grała orkiestra Jurka Owsiaka
minJak co roku nie mogło zabraknąć wśród uczestników tej akcji uczniów naszej szkoły. Młodzież z 1 Kłobuckiej Drużyny Wędrowniczej ZAMONIT działająca w naszej szkole włączyła się w organizację i kwestowanie podczas XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 15 stycznia w MOK w Kłobucku.
Szkołę naszą reprezentowali: Paulina Janik (IIITE), Kinga Żurkowska (ILO), Natalia Pietrzak (ILO), Łukasz Biś (ITI), Sebastian Praszczyk (IITI), Angelika Kuberska (ITŻ) i Sylwia Krawczyk (IVTŻ) pod opieką hm. Beaty Pluty i p. Anity Ziomko – Nowak. Młodzież zaangażowana w XXV Finał WOŚP – prowadziła warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz włączyła się w malowanie twarzy (body art.) i modelowanie zwierząt z balonów dla najmłodszych uczestników niedzielnej akcji. W tym roku podczas WOŚP zbieraliśmy pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Po przekazaniu puszek i ich rozliczeniu okazało się, że nasi wolontariusze zebrali łącznie 2955.86zł. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczny finał WOŚP.

Do wiadomości podała p.B. Pluta

 
Podsumowanie projektu realizowanego w ramach Erasmusa
minPod hasłem: Nauka nie ma żadnej ojczyzny, gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat w miniony wtorek w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku podsumowano efekty i rezultaty projektu Z polskiej prowincji do centrum Europy.
Uczestnicy projektu - dwie szesnastoosobowe grupy przyszłych techników żywienia i usług gastronomicznych oraz techników usług fryzjerskich - spotkali się z Panią dyrektor Anną Nowicką, pracownikami szkoły zaangażowanymi w realizację projektu, zaproszonymi gośćmi oraz kolegami i koleżankami z klas młodszych, by podzielić się przeżytym doświadczeniem oraz zaprezentować nabyte umiejętności.
W formie prezentacji multimedialnej młodzież przedstawiła organizacje biorące udział w projekcie - ZSNr1 w Kłobucku, Aformac w Montluçon oraz SistemaTurismo we Włoszech, cele i założenia projektu oraz miejsca we Francji i Włoszech, w których realizowano staże.
Wypowiedzi uczestników staży odbytych we włoskich salonach fryzjerskich oraz francuskich restauracjach były kolejnym punktem spotkania upowszechniającego. Wrażenia, jakimi stażyści podzielili się z uczestnikami spotkania, są dowodem na to, iż niewątpliwie staże zagraniczne były dla zawodowców z kłobuckiej „Jedynki” nie tylko, choć przede wszystkim, możliwością odkrywania tajników swoich zawodów, ale także świetną okazją do pogłębienia umiejętności językowych, odkrycia nowych kultur, innych ludzi oraz siebie samych.

Więcej…

 
Pani Anita Ziomko-Nowak uczestniczką audycji radiowej
min_1W czwartek, 12. stycznia, Pani Anita Ziomko-Nowak, uczestniczyła w audycji radiowej w Radio Jasna Góra. Temat audycji oscylował wokół największych jasełek na świecie - Orszaku Trzech Króli, który w tym roku pierwszy raz zorganizowano w Kłobucku. Istotny wątek audycji stanowił aspekt zabezpieczenia Orszaku w Kłobucku, który według relacji lokalnych mediów liczył ponad 1500 uczestników. -"Niniejsze przedsięwzięcie, pod względem zapewnienia bezpieczeństwa, zostało wsparte przez stosowne służby oraz uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku i harcerzy". Kolejny raz, w rozgłośni radiowej, mogliśmy usłyszeć o naszej placówce i przekazać informacje na temat dzieł i wydarzeń w które się angażujemy.

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak

 
Harcerze z naszej szkoły w Zakopanem
minHarcerze z 1 Kłobuckiej Drużyny Wędrowniczej ZAMONIT działającej w naszej szkole w grudniu wzięli udział w Betlejemskim Zlocie w Zakopanem. Reprezentowali nas: Paulina Janik, Eliza Mrowiec, Kinga Żurkowska, Łucja Konieczna, Patryk Postawa, Artur Stefański, Łukasz Biś pod opieką hm. Beaty Pluty. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Zakopane m.in.: Krupówki, Wielką Krokiew, cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku oraz znajdujący się tam kościółek pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Zapalili znicz pod pomnikiem twórców polskiego harcerstwa Olgi i Andrzeja Małkowskich oraz uczcili ich pamięć minutą ciszy. Harcerze uczestniczyli również w "Nabożeństwie Światła" w Sanktuarium na Krzeptówkach oraz koncercie zespołu "Cisza jak ta" w Kościele św. Krzyża. Ponadto podczas pobytu w Zakopanem harcerze spędzili aktywnie czas w Aqua Parku Zakopane i na kręgielni. Harcerze z naszej szkoły wraz z przedstawicielami z Hufca ZHP Kłobuck odebrali symboliczny płomień zapalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem podczas uroczystej mszy św. w kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju, która zlokalizowana jest na terenie Schroniska Górskiego ZHP "Głodówka" z rąk hm. Małgorzaty Sinicy, Naczelniczki ZHP. Organizatorami biwaku była Komenda Hufca ZHP Kłobuck a został on dofinansowany przez Starostwo Kłobuckie i Gminę Kłobuck.
Uczestnicy wyjazdu zgodnie z zasadą skautowej sztafety przekazali Światełko będące symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia dla każdego człowieka i narodu z tegorocznym przesłaniem "Odważnie twórzmy pokój" - dyrekcji naszej szkoły i całej społeczności podczas wigilii, która co roku jest organizowana dla grona pedagogicznego i pracowników szkoły oraz podczas wigilii klasowych a także do kościoła p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Harcerze, roznosząc Betlejemskie Światło Pokoju i przekazując go nie tylko w najbliższej okolicy, ale także poza granice, pełnią specjalną służbę – pokazują, co oznacza niesienie pokoju oraz idei braterstwa – młodzież z naszej szkoły, co roku zaangażowana jest w tę akcję.

Do wiadomości podała p.B. Pluta

 
Uczniowie i absolwenci naszej zaangażowani w teatr
min_1Małgorzata Jankowska, Damian Bernaś, Michał Błaszczak, Mariusz Szklarz, tych uczniów naszej szkoły mogliśmy zobaczyć na wypełnionej po brzegi sali kłobuckiego MOK-u. Małgorzata, Damian, Michał i Mariusz, wcielali się kolejno w wiele kluczowych ról ludowego misterium Leona Schillera "PASTORAŁKA", które wystawiono na zakończenie Pierwszego Orszaku Trzech Króli 6. stycznia w kłobuckim MOK-u. Wspomniani uczniowie od wielu lat angażują się w przedsięwzięcia teatralne o charakterze lokalnym i ogólnopolskim. Obecnie talenty aktorskie i każdą chwilę wolnego czasu poświęcają na aktywne angażowanie się w ramach Grupy Teatralnej aMOK. W przedstawianiu występowała również ubiegłoroczna absolwentka naszej szkoły Sandra Kabała. Aktorzy występujący w "PASTORAŁCE" nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Widzowie, po obejrzeniu przedstawienia mogli utwierdzić się w przekonaniu, że "sztuka powstaje z miłości i troski o człowieka". Naszym Uczniom i Sandrze gratulujemy talentów aktorskich i promowania szkoły w lokalnym srodowisku.
Tutaj fotki.

Do wiadomości podał p.A. Dąbrowski

 
Harcerze i policjanci z Zagórza podczas Święta Trzech Króli
minUczniowie klas mundurowych wraz z harcerzami naszej szkoły zabezpieczali wspólnie z policją i strażą Pierwszy Kłobucki Orszak Trzech Króli. W Kłobucku po raz pierwszy zorganizowano Orszak Trzech Króli. Jak informują lokalne media, w kolorowym korowodzie wzięło udział około 1500 uczestników. Inicjatorzy projektu, przypominając słowa papieża Franciszka z ostatnich ŚDM, dziękowali przybyłym mieszkańcom gminy, że mimo mrozu „zdecydowali się na zamianę kanapy na parę zimowych butów". Pomimo - 11 stopni Celsjusza, atmosfera na kłobuckim rynku była niezwykle gorąca. Przedszkolaki, uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjum Jana Pawła II oraz liczne lokalne zespoły, rozgrzały atmosferę do tego stopnia, że w ludzkich sercach było + 20. W roli służb porządkowych i podmiotów zabezpieczających jedną z największych "imprez" w Gminie, obok Strażaków i Policji, znaleźli się uczniowie i harcerze z naszej szkoły. Oczywiście Uczniom mrozoodpornym, za bezinteresowną służbę na rzecz drugiego człowieka, w tak ekstremalnych warunkach, dziękujemy.

Więcej fotek na naszym facebooku.

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak

 
Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej odbyte
min_2 Uczniowie naszej szkole uczestniczyli w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadzili specjalnie dla mich przedstawiciele Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W ramach spotkania, młodzież nie tylko mogła wysłuchać krótkiej prelekcji prowadzonej przez przedstawiciela uczelni - mgr inż. Karolinę Grabowską, z Instytutu Techniki i Systemów Bezpieczeństwa, ale i wziąć udział w części praktycznej ćwicząc na fantomach. Każdy z uczestników spotkania miał okazję do zmierzenia się z posiadaną wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie stanowiło również doskonałą okazję do pogłębienia posiadanej wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.

Do wiadomości podały: p.A. Luberda-Sztyk i p. M. Zych

 
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski...
min_1Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy;
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski...
Niebo ziemi, niebu ziemia,
wszyscy wszystkim ślą życzenia.
Drzewa ptakom, ptaki drzewom.
W wiewie wiatru płatkom śniegu.
Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku;
Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku.
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem.
Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze.
Niebo ziemi, niebu ziemia,
wszyscy Wszystkim ślą życzenia.
A gdy wszyscy usną wreszcie
moc igliwia zapach niesie.

Prosimy o kliknięcie na miniaturkę i obejrzenie montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli katechetów.
Materiał filmowy został opracowany przez p. Janusza Mońkę.
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
 
Wigilia grona pedagogicznego i pracowników ZS Nr 1
min"Myślę, że życzenia, które nam młodzież przekazała każdemu z nas otworzyły serce". Tymi słowami Dyrektor ZS Nr 1 zwróciła się do uczniów, którzy pod okiem katechetów przygotowali montaż słowno-muzyczny, poświęcony narodzeniu Chrystusa. Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się wręczeniem Betlejemskiego Światła Pokoju na ręce Dyrektor ZS NR 1 mgr Anny Nowickiej. Harcerze z działającej w naszej placówce 1 KDW "ZAMONIT", podczas przekazania symbolicznego ognia życzyli pedagogom, by Betlejemskie Światło Pokoju, zapłonęło na wigilijnych stołach i stało się symbolem ciepła, miłości i pokoju. Nauczyciele oraz pracownicy szkoły, po uroczystej akademii i po połamaniu się opłatkiem, zasiedli do wspólnej wieczerzy wigilijnej.
Zapraszamy do obejrzenia fotek oraz filmików z tej uroczystości na naszym facebooku.

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak

 
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz