Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
INFORMACJA DLA KANDYDATÓW
zakwalifikowanych do ZS Nr 1 w Kłobucku!
 TERMINY BADAŃ LEKARSKICH
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK SZKOLNY
Liceum Ogólnokształcące    Technikum   Szkoła Branżowa I Stopnia    Przedmioty Zawodowe
Harcerze i policjanci z Zagórza podczas Święta Trzech Króli
minUczniowie klas mundurowych wraz z harcerzami naszej szkoły zabezpieczali wspólnie z policją i strażą Pierwszy Kłobucki Orszak Trzech Króli. W Kłobucku po raz pierwszy zorganizowano Orszak Trzech Króli. Jak informują lokalne media, w kolorowym korowodzie wzięło udział około 1500 uczestników. Inicjatorzy projektu, przypominając słowa papieża Franciszka z ostatnich ŚDM, dziękowali przybyłym mieszkańcom gminy, że mimo mrozu „zdecydowali się na zamianę kanapy na parę zimowych butów". Pomimo - 11 stopni Celsjusza, atmosfera na kłobuckim rynku była niezwykle gorąca. Przedszkolaki, uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjum Jana Pawła II oraz liczne lokalne zespoły, rozgrzały atmosferę do tego stopnia, że w ludzkich sercach było + 20. W roli służb porządkowych i podmiotów zabezpieczających jedną z największych "imprez" w Gminie, obok Strażaków i Policji, znaleźli się uczniowie i harcerze z naszej szkoły. Oczywiście Uczniom mrozoodpornym, za bezinteresowną służbę na rzecz drugiego człowieka, w tak ekstremalnych warunkach, dziękujemy.

Więcej fotek na naszym facebooku.

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak

 
Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej odbyte
min_2 Uczniowie naszej szkole uczestniczyli w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadzili specjalnie dla mich przedstawiciele Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W ramach spotkania, młodzież nie tylko mogła wysłuchać krótkiej prelekcji prowadzonej przez przedstawiciela uczelni - mgr inż. Karolinę Grabowską, z Instytutu Techniki i Systemów Bezpieczeństwa, ale i wziąć udział w części praktycznej ćwicząc na fantomach. Każdy z uczestników spotkania miał okazję do zmierzenia się z posiadaną wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie stanowiło również doskonałą okazję do pogłębienia posiadanej wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.

Do wiadomości podały: p.A. Luberda-Sztyk i p. M. Zych

 
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski...
min_1Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy;
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski...
Niebo ziemi, niebu ziemia,
wszyscy wszystkim ślą życzenia.
Drzewa ptakom, ptaki drzewom.
W wiewie wiatru płatkom śniegu.
Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku;
Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku.
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem.
Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze.
Niebo ziemi, niebu ziemia,
wszyscy Wszystkim ślą życzenia.
A gdy wszyscy usną wreszcie
moc igliwia zapach niesie.

Prosimy o kliknięcie na miniaturkę i obejrzenie montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli katechetów.
Materiał filmowy został opracowany przez p. Janusza Mońkę.
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
 
Wigilia grona pedagogicznego i pracowników ZS Nr 1
min"Myślę, że życzenia, które nam młodzież przekazała każdemu z nas otworzyły serce". Tymi słowami Dyrektor ZS Nr 1 zwróciła się do uczniów, którzy pod okiem katechetów przygotowali montaż słowno-muzyczny, poświęcony narodzeniu Chrystusa. Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się wręczeniem Betlejemskiego Światła Pokoju na ręce Dyrektor ZS NR 1 mgr Anny Nowickiej. Harcerze z działającej w naszej placówce 1 KDW "ZAMONIT", podczas przekazania symbolicznego ognia życzyli pedagogom, by Betlejemskie Światło Pokoju, zapłonęło na wigilijnych stołach i stało się symbolem ciepła, miłości i pokoju. Nauczyciele oraz pracownicy szkoły, po uroczystej akademii i po połamaniu się opłatkiem, zasiedli do wspólnej wieczerzy wigilijnej.
Zapraszamy do obejrzenia fotek oraz filmików z tej uroczystości na naszym facebooku.

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak

 
Święta Bożego Narodzenia tuż tuż …
minReprezentacja naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w XI Regionalnej Prezentacji Stołów Wigilijno-Bożonarodzeniowych PANKI 2016. Zapraszamy do obejrzenia fotek na naszym facebooku.
 
My się zimy nie boimy…
min_114.12.2016r. uczniowie z klas drugich realizujący rozszerzenie ogólonopolicyjne działający w strukturach Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego zabezpieczali organizowaną w naszej szkole przez Kuratorium Oświaty konferencję dla dyrektorów placówek oświatowych z powiatu kłobuckiego. Mimo niekorzystnej aury wytrwali na posterunku, a nasi goście z uznaniem wypowiadali się o ich pracy i zaangażowaniu. Akcję koordynowała mgr Anita Ziomko-Nowak.

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak

 
Mistrzynie ULKS-ów powiatu kłobuckiego!!!
min7 grudnia w naszej szkole odbyły się XI POWIATOWE MISTRZOSTWA Uczniowskich Ludowych Klubów Sportowych. Organizatorami byli: Powiatowe Zrzeszenie LZS w Kłobucku, Zespół Szkół nr 1 w Kłobucku i ULKS "START" Kłobuck. Osobami odpowiedzialnymi za organizację i przebieg turnieju były: pani Dorota Szymczyńska i pani Alicja Borowczyk-Szymanek. Sędzią głównym był pan Michał Leśnikowski – trener UKS "TYTAN" Ostrowy. W zawodach uczestniczyły szkoły ponadgimnazjalne z Kłobucka: Zespół Szkół nr 3, Zespół Szkół nr 2 oraz Zespół Szkół nr 1.

Więcej…

 
"Przedszkolaki dla Afryki"
min_2Dziewiątego grudnia, dzieci z Przedszkola Gminnego Nr 1 w Kłobucku, odwiedziły Naszą Szkołę. Przedszkolaki z Jedyneczki, wraz z Pedagogami zaangażowały się w akcję "Okulary Korekcyjne dla Afryki". Finalny moment akcji stanowiło dostarczenie okularów do punktu koordynującego akcję na terenie naszego powiatu, czyli naszej placówki. Przedszkolaki miały okazję nie tylko do dostarczenia okularów dla osób potrzebujących w Kamerunie, ale i do wspólnego śpiewania i wysłuchania bajek, które na niniejszą okazję przygotowała Pani Anita Ziomko-Nowak. Każdy uczestnik spotkania miał okazję do posilenia się smacznymi rogalikami, które przygotowali uczniowie naszej szkoły pod okiem nauczycieli. Całość spotkania zakończyło wspólne śpiewanie piosenek, wręczenie drobnych upominków i książek. Nad całością przedsięwzięcia czuwała mgr Anita Ziomko-Nowak.

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak

 
Nasi stypendyści!
minUczniowie naszej szkoły Dorota Puchała kl. IVTF i Jakub Kluba kl. IILO brali udział w uroczystym wręczeniu dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2016/2017. Uroczystość odbyła się 29.11.2016r. w IX LO im. C.K. Norwida w Częstochowie. Dyplomy z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty pani Urszuli Bauer otrzymali uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z Częstochowy i okolic. Gratulacje przybyłym stypendystom, ich rodzicom i nauczycielom złożyli także przedstawiciele władz Częstochowy. Występ chóru szkolnego z IX LO uświetnił uroczystości.

Do wiadomości podała p.D. Cybulska

 
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz