Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
NABÓR DO SZKOŁY NA ROK SZKOLNY 2017/2018
Nasz Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku  przygotował dla młodzieży bogatą ofertę edukacyjną. 
Szczegóły oferty możecie znaleźć w zakładce REKRUTACJA.

 https://slaskie.edu.com.pl/Kandydat/
Święta Bożego Narodzenia tuż tuż …
minReprezentacja naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w XI Regionalnej Prezentacji Stołów Wigilijno-Bożonarodzeniowych PANKI 2016. Zapraszamy do obejrzenia fotek na naszym facebooku.
 
My się zimy nie boimy…
min_114.12.2016r. uczniowie z klas drugich realizujący rozszerzenie ogólonopolicyjne działający w strukturach Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego zabezpieczali organizowaną w naszej szkole przez Kuratorium Oświaty konferencję dla dyrektorów placówek oświatowych z powiatu kłobuckiego. Mimo niekorzystnej aury wytrwali na posterunku, a nasi goście z uznaniem wypowiadali się o ich pracy i zaangażowaniu. Akcję koordynowała mgr Anita Ziomko-Nowak.

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak

 
Mistrzynie ULKS-ów powiatu kłobuckiego!!!
min7 grudnia w naszej szkole odbyły się XI POWIATOWE MISTRZOSTWA Uczniowskich Ludowych Klubów Sportowych. Organizatorami byli: Powiatowe Zrzeszenie LZS w Kłobucku, Zespół Szkół nr 1 w Kłobucku i ULKS "START" Kłobuck. Osobami odpowiedzialnymi za organizację i przebieg turnieju były: pani Dorota Szymczyńska i pani Alicja Borowczyk-Szymanek. Sędzią głównym był pan Michał Leśnikowski – trener UKS "TYTAN" Ostrowy. W zawodach uczestniczyły szkoły ponadgimnazjalne z Kłobucka: Zespół Szkół nr 3, Zespół Szkół nr 2 oraz Zespół Szkół nr 1.

Więcej…

 
"Przedszkolaki dla Afryki"
min_2Dziewiątego grudnia, dzieci z Przedszkola Gminnego Nr 1 w Kłobucku, odwiedziły Naszą Szkołę. Przedszkolaki z Jedyneczki, wraz z Pedagogami zaangażowały się w akcję "Okulary Korekcyjne dla Afryki". Finalny moment akcji stanowiło dostarczenie okularów do punktu koordynującego akcję na terenie naszego powiatu, czyli naszej placówki. Przedszkolaki miały okazję nie tylko do dostarczenia okularów dla osób potrzebujących w Kamerunie, ale i do wspólnego śpiewania i wysłuchania bajek, które na niniejszą okazję przygotowała Pani Anita Ziomko-Nowak. Każdy uczestnik spotkania miał okazję do posilenia się smacznymi rogalikami, które przygotowali uczniowie naszej szkoły pod okiem nauczycieli. Całość spotkania zakończyło wspólne śpiewanie piosenek, wręczenie drobnych upominków i książek. Nad całością przedsięwzięcia czuwała mgr Anita Ziomko-Nowak.

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak

 
Nasi stypendyści!
minUczniowie naszej szkoły Dorota Puchała kl. IVTF i Jakub Kluba kl. IILO brali udział w uroczystym wręczeniu dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2016/2017. Uroczystość odbyła się 29.11.2016r. w IX LO im. C.K. Norwida w Częstochowie. Dyplomy z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty pani Urszuli Bauer otrzymali uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z Częstochowy i okolic. Gratulacje przybyłym stypendystom, ich rodzicom i nauczycielom złożyli także przedstawiciele władz Częstochowy. Występ chóru szkolnego z IX LO uświetnił uroczystości.

Do wiadomości podała p.D. Cybulska

 
Mikołajki 2016
min W dniu dzisiejszym przeprowadzona została przez Samorząd Szkolny, przy zaangażowaniu uczniów z klasy IILO i IITŻ (w roli Mikołaja – uczeń Mateusz Kula) akcja „MIKOŁAJKI’16”. Cała świta na czele z Mikołajem zawitała w progi ZSNr1. To dziewczyny i chłopcy z IILO i IITŻ w roli, diabłów, śnieżynek i reniferów odwiedzali poszczególne klasy, Dyrekcję ZSNr1, pracowników administracji i obsługi, warsztaty szkolne i nie tylko. Jednym rozdawali słodkie upominki, innym rózgi. Tych drugich w tym roku było wyjątkowo mało.... W organizację akcji zaangażowali się: Wiktoria Kopyto, Martyna Dura, Sara Miejska, Emilia Korczak, Patrycja Tracz, Weronika Krawczyk, Paweł Paruzel, Adrianna Folwarska, Krystian Pelka, Weronika Kobis, Karolina Grzyb.Tutaj fotki

Do wiadomości podała p. Agnieszka Nowicka

 
Wolontariusze przeszkoleni
min_1W ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który przypadał 5. grudnia, mieliśmy okazję spotkać się z wolontariuszem, twórcą i założycielem dobroczynnego ruchu "Betel", założycielem domu pomocy osobom niepełnosprawnym w Etiopii i autorem książki "Dom na rogu Afryki" oraz koordynatorką projektu "Zbieramy okulary korekcyjne dla Afryki" - prezes fundacji Współpraca i Rozwój Lidią Maślanką
"Po tych kilku latach mojej przygody z Afryką powiem, że jest ona piękna. Nie zielona i nie wcale kolorowa. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna - brudna, zakurzona i pełna robactwa. To, co najpiękniejsze w Afryce to uśmiech i wolność. Aby one świeciły pełnym światłem potrzeba jeszcze odrobinę miłości". Tymi słowami do uczniów i pedagogów ZSNr1 zwrócił się A. Kalinowski.
Prelegenci zachęcali młodzież naszej szkoły do zaangażowania się w wolontariat i służbę na rzecz drugiego człowieka. Uczestnicy spotkania otrzymali upominki. Na koniec spotkania uczniowie wraz z p. Anitą Ziomko-Nowak, przekazali część zebranych okularów do Kamerunu.

Do wiadomości podała p. L. Paludkiewicz

 
"Bezpieczni niechronieni użytkownicy dróg"
min_301.12.2016r. odbył się Powiatowy Konkurs Plastyczny w kłobuckim Gimnazjum. Celem przedsięwzięcia było promowanie bezpiecznych zachowań wśród uczestników ruchu drogowego. Konkurs dla gimnazjalistów z powiatu kłobuckiego zorganizowali: nauczyciele Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku, KPP i WORD w Częstochowie. Jak co roku w sprawnym przeprowadzeniu konkursu pomagali nasi uczniowie z Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego pod kierunkiem p. Anity Ziomko-Nowak koordynatora klas o profilu ogólnopolicyjnym.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak

 
Jak pracuje oficer prasowy?
min01.12.2016r. uczniowie klas II o profilu ogólnopolicyjnym, uczestniczyli w KPP w Kłobucku, w zajęciach programowych nt. pracy rzecznika prasowego w policji. W trakcie zajęć zostali zapoznani z zasadami i uregulowaniami prawnymi obowiązującymi przy udzielaniu informacji mediom. W części praktycznej uczniowie mieli za zadanie wcielić się w rolę rzecznika prasowego. Otrzymali do przeczytania komunikaty dotyczące zdarzeń drogowych, a następnie mieli je przekazać do kamery. Jak się okazało, było to dla niektórych bardzo stresujące, znaleźli się i tacy, którzy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Młodzież z zaciekawieniem oglądała nagrania, mogliśmy się dzięki nim przekonać, że publiczne wystąpienia przed kamerą nie są wcale łatwe. Spotkanie koordynowali: mgr Anita Ziomko-Nowak i mgr Michał Kalke.

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak

 
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz