Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
„Niesamowita lekcja profilaktyki” w Zespole Szkół Nr 1
min_n„Niesamowita lekcja profilaktyki”, tak w skrócie można określić spektakl profilaktyczny, który w dniu 8. lutego obejrzeli nasi.
Chociaż przedstawienie nosiło tytuł: „Wspomnienia narkomanki”, to bezpośrednio posiłkowało się adaptacją książki Barbary Rosiek „Pamiętnik narkomanki”. Spektakl przygotował Kielecki Teatr Lektur. Sama sztuka przedstawia wstrząsającą historię młodej dziewczyny przypadkowo wplątanej w spiralę narkotykową.
Przedstawienie utrzymane jest w konwencji fabularyzowanego dokumentu. Z jednej strony pozwala to zachować wierność książkowym zwierzeniom bohaterki „Pamiętnika”. Z drugiej strony daje możliwość wprowadzenia na scenę postaci Narratora, który wnosi w przestrzeń gry aktualną wiedzę na temat narkomanii. Tym samym widz doskonale dostrzega, że zarówno w przeszłości, jak i teraźniejszości człowiek wplątuje się w meandry narkotykowej spirali. Przedstawienie rzuca jasne światło o piekle, jakim jest uzależnienie.

Do wiadomości podała p. A. Luberda-Sztyk

 
Nasi uczniowie wędrowali śladami Władysława Sebyły
min_sW przypadającą 6. lutego 115. rocznicę urodzin, Władysława Sebyły, uczniowie klasy ILO wraz z mgr Joanną Zmorą i mgr Anną Luberdą-Sztyk, uczestniczyli w kłobuckiej wędrówce śladami Władysława Sebyły.
Wędrówka wpisywała się w część obchodów I Gali Poetyckiej zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku.z okazji 115 rocznicy urodzin poety.
Władysław Sebyła poeta, krytyk urodził się 6. lutego 1902 r. w Kłobucku. Jako ośmioletni chłopiec zaczął pisać pierwsze wiersze. Od wczesnych lat wykazywał również wszechstronne uzdolnienia artystyczne (malował, grał na skrzypcach, fortepianie i komponował).
Sebyła brał udział w I powstaniu śląskim. Był członkiem grupy literackiej "Kwadryga", współpracownikiem dwutygodnika „Zet”. Zadebiutował w 1927 r. cyklem wierszy pt. "Modlitwa". We wrześniu 1928 roku ożenił się z Sabiną Marią Krawczyńską. Poeta wydaje kolejne tomiki: "Pieśni Szczurołapa" (1930), "Koncert egzotyczny" (1934) i "Obrazy myśli" (1938). Latem 1939 roku w stopniu podporucznika zostaje powołany do wojska. Po klęsce kampanii wrześniowej dostaje się do niewoli i przebywa w obozie w Starobielsku. Został zamordowany przez NKWD w Katyniu wiosną 1940 roku.

Do wiadomości podały p. A. Luberda-Sztyk i p. J. Zmora.

 
Razem zmieniamy Internet na lepsze
min7. lutego br. w małej sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2017. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele KPP w Kłobucku – p. sierż. szt. Kamil Raczyński oraz p. st. sierż. Tomasz Solnica, Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie. Gospodarze imprezy, chłopcy z IITI, oprócz cennych wskazówek dla wszystkich internautów zaprezentowali również kabaret Facebook dla dziadka oraz filmik, który powinien być przestrogą dla wszystkich użytkowników portali społecznościowych. Panowie policjanci podczas swojego wystąpienia zwrócili się z prośbą do wszystkich użytkowników Internetu o rozwagę podczas korzystania z dobrodziejstw sieci. Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu stały się już tradycją w naszej szkole, przy tej okazji chcemy podkreślić duże zaangażowanie ze strony naszej KPP w Kłobucku w nasze przedsięwzięcie, za co serdecznie dziękujemy.
Nad przebiegiem imprezy czuwali nauczyciele przedmiotów informatycznych oraz wychowawczyni klasy IITI p.K. Musialik. Tutaj fotki
 
DNI OTWARTE NA ZAMKOWEJ
min3 i 4 lutego br. w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku odbyły się DNI OTWARTE. Dyrekcja i Samorząd Uczniowski zaprosili uczniów gimnazjów do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/18, warunkami rekrutacji oraz bazą dydaktyczną szkoły i warsztatów szkolnych. Na targach edukacyjnych nauczyciele wraz z uczniami prezentowali poszczególne kierunki kształcenia, projekty realizowane w szkole: „Erasmus+” (nowy temat to migracja, jej skutki, rodzaje oraz kształtowanie postawy tolerancji wobec innych kultur), w ramach którego organizowane są wyjazdy uczniów i wymiany młodzieży do Niemiec, Austrii i Włoszech; „Polsko-niemiecka współpraca młodzieży”; programy edukacyjne i profilaktyczne: „Szkolny Klub Wolontariatu”, „ARS, czyli jak dbać o miłość?”, „Podstępne WZW”, „Znamię. Znam je!”, „Pola Nadziei”, „Europejski kodeks walki z rakiem”, „Zbieramy okulary korekcyjne dla Afryki – Kamerun”, pokazy doświadczeń fizycznych i chemicznych.
Zaprezentowano kroniki szkolne, archiwalne zdjęcia przybliżające historię szkoły oraz ofertę zajęć pozalekcyjnych (m.in. nieodpłatne zajęcia dodatkowe przygotowujące do egzaminów maturalnych i zawodowych). W szkole działają również: drużyna ZHP, koło PTTK, koło strzeleckie. Na rok szkolny 2017/2018 poszerzono ofertę edukacyjną. Tutaj fotki oraz filmiki.

Więcej…

 
Szczotka pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda…
min_3Przedstawiciele Medycznego Studium Zawodowego w Częstochowie przeszkolili naszych uczniów. 6. lutego, w ramach edukacji prozdrowotnej zorganizowaliśmy w naszej placówce spotkanie z przedstawicielami Medycznego Studium Zawodowego, którzy przeszkolili uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w kwestii prawidłowej higieny jamy ustnej. Młodzież wysłuchała wykładów wzbogaconych prezentacją multimedialną poświęconą nie tylko zasadom prawidłowej higieny jamy ustnej, ale również zapoznała się z profilaktyką próchnicy i nowościami stosowanymi w stomatologii estetycznej. Uczniowie wzięli również udział w badaniu ankietowym oceniającym standardy higieny jamy ustnej i stan świadomości prozdrowotnej wśród młodzieży w tym zakresie. Tutaj więcej fotek

Do wiadomości podała p. M. Zych

 
17 stycznia 1945r. to data wyzwolenie Kłobucka spod okupacji hitlerowskiej
min_1Delegacja naszej szkoły uczestniczyła dnia 31 stycznia 2017r. w obchodach rocznicowych upamiętniających to wydarzenie. Uroczystości zorganizował Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Kłobucku oraz Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowo-Miejski w Kłobucku. Podczas uroczystości wykłady historyczne i wspomnieniowe wygłosili Andrzej Brzózka – działacz Towarzystwa Przyjaciół Kłobucka, a także kombatanci: Zygmunt Grzybowski – prezes kłobuckiego koła ZKRPiBWP i Józef Sowa – Honorowy Przewodniczący Związku Polaków Poszkodowanych przez Trzecią Rzeszę. Wręczono także odznaczenia zasłużonym dla kłobuckiego środowiska ZKRPiBW oraz medale Stowarzyszenia Przyjaciół Wilkowiecka.
Opiekę nad młodzieżą z klas policyjnych sprawowała mgr Anita Ziomko-Nowak.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak

 
Zakończyła się akcja: "Zbieramy okulary korekcyjne dla Afryki - Kamerun"
min_1Ostatnie sztuki okularów zebranych w szkole zapakowano i przekazano do Częstochowy. Młodzież, wraz z koordynatorką akcji na rejon powiatu kłobuckiego, panią Anitą Ziomko-Nowak, podsumowała akcję, w efekcie której zebrano ponad 300. sztuk okularów, które wysłane będą do Kamerunu. Dziękujemy Młodzieży za włączenie się w akcję i wsparcie naszych działań.

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak

 
Noworoczny Turniej Zrzeszenia LZS w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt
min11 stycznia w hali sportowej kłobuckiego gimnazjum rozegrany został Noworoczny Turniej Zrzeszenia LZS w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. Nasza szkoła była jednym z organizatorów imprezy, wspólnie z Powiatowym Zrzeszeniem LZS w Kłobucku i Gimnazjum w Kłobucku. Nauczycielami odpowiedzialnymi za organizację i przebieg turnieju byli: p.Piotr Borowski, p.Grzegorz Garbaciak i p.Wojciech Grzybowski oraz p.Wojciech Mastalerz (Gimn. Kłobuck). Sędzią zawodów był p.Andrzej Malina. W turnieju wystąpiły drużyny gimnazjalne z Opatowa i Łobodna oraz po dwie drużyny reprezentujące Gimnazjum w Kłobucku i ZSNr1 w Kłobucku – łącznie 6 drużyn. Fazę eliminacyjną zawodów rozegrano w dwóch grupach 3 – zespołowych systemem każdy z każdym a następnie rozegrano fazę finałową. Zwycięzcą turnieju została pierwsza drużyna ZSNr1 w Kłobucku, która pokonała w finale Gimnazjum w Opatowie. W meczu o trzecie miejsce druga drużyna ZSNr 1 w Kłobucku zwyciężyła drugą drużynę Gimnazjum w Kłobucku.

Więcej…

 
Zbiórka monet…
groszW dniach 28 listopada – 9 grudnia 2016r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Łucja Konieczna, Kamil Gawin, Kinga Żurkowska, Eliza Mrowiec, Artur Stefański, Dominik Wilk z kl.ILO przeprowadzili zbiórkę monet w ramach akcji „Góra Grosza”. Akcja przeprowadzana była poprzez zbiórkę monet groszowych (od 1gr. do 5zł.) we wszystkich typach szkół w całej Polsce od 28 listopada do 09 grudnia 2016r. Dnia 9 stycznia 2017r. Dawid Nicpoń, Bartłomiej Jelonek, Anna Pokora, Gabriela Rendak, Diana Rogoż, Monika Rosak i Agnieszka Cichoń z kl.IIILO w obecności opiekuna SU p. Bernardyny Leszczyńskiej komisyjnie przeliczyły wszystkie zebrane pieniądze. Sporządzono również protokół zbiórki. W wyniku przeprowadzonej akcji zebrano monety o łącznej wartości 164,59zł. Opiekę nad uczniami podczas zbiórki sprawowały oraz dokonały rozliczenia pieniędzy zebranych w czasie akcji z organizatorem p.Bernardyna Leszczyńska i p. Agnieszka Nowicka. Akcja przeprowadzona była sprawnie. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Wszyscy bardzo chętnie włączyli się do udziału w akcji.
Pieniądze zostały przekazane Poczcie Polskiej wyznaczonej przez organizatora akcji do odbioru pieniędzy.

Do wiadomości podała p.B. Leszczyńska

 
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz