Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
INFORMACJA DLA KANDYDATÓW
zakwalifikowanych do ZS Nr 1 w Kłobucku!
 TERMINY BADAŃ LEKARSKICH
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK SZKOLNY
Liceum Ogólnokształcące    Technikum   Szkoła Branżowa I Stopnia    Przedmioty Zawodowe
17 stycznia 1945r. to data wyzwolenie Kłobucka spod okupacji hitlerowskiej
min_1Delegacja naszej szkoły uczestniczyła dnia 31 stycznia 2017r. w obchodach rocznicowych upamiętniających to wydarzenie. Uroczystości zorganizował Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Kłobucku oraz Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowo-Miejski w Kłobucku. Podczas uroczystości wykłady historyczne i wspomnieniowe wygłosili Andrzej Brzózka – działacz Towarzystwa Przyjaciół Kłobucka, a także kombatanci: Zygmunt Grzybowski – prezes kłobuckiego koła ZKRPiBWP i Józef Sowa – Honorowy Przewodniczący Związku Polaków Poszkodowanych przez Trzecią Rzeszę. Wręczono także odznaczenia zasłużonym dla kłobuckiego środowiska ZKRPiBW oraz medale Stowarzyszenia Przyjaciół Wilkowiecka.
Opiekę nad młodzieżą z klas policyjnych sprawowała mgr Anita Ziomko-Nowak.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak

 
Zakończyła się akcja: "Zbieramy okulary korekcyjne dla Afryki - Kamerun"
min_1Ostatnie sztuki okularów zebranych w szkole zapakowano i przekazano do Częstochowy. Młodzież, wraz z koordynatorką akcji na rejon powiatu kłobuckiego, panią Anitą Ziomko-Nowak, podsumowała akcję, w efekcie której zebrano ponad 300. sztuk okularów, które wysłane będą do Kamerunu. Dziękujemy Młodzieży za włączenie się w akcję i wsparcie naszych działań.

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak

 
Noworoczny Turniej Zrzeszenia LZS w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt
min11 stycznia w hali sportowej kłobuckiego gimnazjum rozegrany został Noworoczny Turniej Zrzeszenia LZS w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. Nasza szkoła była jednym z organizatorów imprezy, wspólnie z Powiatowym Zrzeszeniem LZS w Kłobucku i Gimnazjum w Kłobucku. Nauczycielami odpowiedzialnymi za organizację i przebieg turnieju byli: p.Piotr Borowski, p.Grzegorz Garbaciak i p.Wojciech Grzybowski oraz p.Wojciech Mastalerz (Gimn. Kłobuck). Sędzią zawodów był p.Andrzej Malina. W turnieju wystąpiły drużyny gimnazjalne z Opatowa i Łobodna oraz po dwie drużyny reprezentujące Gimnazjum w Kłobucku i ZSNr1 w Kłobucku – łącznie 6 drużyn. Fazę eliminacyjną zawodów rozegrano w dwóch grupach 3 – zespołowych systemem każdy z każdym a następnie rozegrano fazę finałową. Zwycięzcą turnieju została pierwsza drużyna ZSNr1 w Kłobucku, która pokonała w finale Gimnazjum w Opatowie. W meczu o trzecie miejsce druga drużyna ZSNr 1 w Kłobucku zwyciężyła drugą drużynę Gimnazjum w Kłobucku.

Więcej…

 
Zbiórka monet…
groszW dniach 28 listopada – 9 grudnia 2016r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Łucja Konieczna, Kamil Gawin, Kinga Żurkowska, Eliza Mrowiec, Artur Stefański, Dominik Wilk z kl.ILO przeprowadzili zbiórkę monet w ramach akcji „Góra Grosza”. Akcja przeprowadzana była poprzez zbiórkę monet groszowych (od 1gr. do 5zł.) we wszystkich typach szkół w całej Polsce od 28 listopada do 09 grudnia 2016r. Dnia 9 stycznia 2017r. Dawid Nicpoń, Bartłomiej Jelonek, Anna Pokora, Gabriela Rendak, Diana Rogoż, Monika Rosak i Agnieszka Cichoń z kl.IIILO w obecności opiekuna SU p. Bernardyny Leszczyńskiej komisyjnie przeliczyły wszystkie zebrane pieniądze. Sporządzono również protokół zbiórki. W wyniku przeprowadzonej akcji zebrano monety o łącznej wartości 164,59zł. Opiekę nad uczniami podczas zbiórki sprawowały oraz dokonały rozliczenia pieniędzy zebranych w czasie akcji z organizatorem p.Bernardyna Leszczyńska i p. Agnieszka Nowicka. Akcja przeprowadzona była sprawnie. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Wszyscy bardzo chętnie włączyli się do udziału w akcji.
Pieniądze zostały przekazane Poczcie Polskiej wyznaczonej przez organizatora akcji do odbioru pieniędzy.

Do wiadomości podała p.B. Leszczyńska

 
"Jednoczymy Polaków już od 25 lat" - pod takim hasłem w tym roku grała orkiestra Jurka Owsiaka
minJak co roku nie mogło zabraknąć wśród uczestników tej akcji uczniów naszej szkoły. Młodzież z 1 Kłobuckiej Drużyny Wędrowniczej ZAMONIT działająca w naszej szkole włączyła się w organizację i kwestowanie podczas XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 15 stycznia w MOK w Kłobucku.
Szkołę naszą reprezentowali: Paulina Janik (IIITE), Kinga Żurkowska (ILO), Natalia Pietrzak (ILO), Łukasz Biś (ITI), Sebastian Praszczyk (IITI), Angelika Kuberska (ITŻ) i Sylwia Krawczyk (IVTŻ) pod opieką hm. Beaty Pluty i p. Anity Ziomko – Nowak. Młodzież zaangażowana w XXV Finał WOŚP – prowadziła warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz włączyła się w malowanie twarzy (body art.) i modelowanie zwierząt z balonów dla najmłodszych uczestników niedzielnej akcji. W tym roku podczas WOŚP zbieraliśmy pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Po przekazaniu puszek i ich rozliczeniu okazało się, że nasi wolontariusze zebrali łącznie 2955.86zł. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczny finał WOŚP.

Do wiadomości podała p.B. Pluta

 
Podsumowanie projektu realizowanego w ramach Erasmusa
minPod hasłem: Nauka nie ma żadnej ojczyzny, gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat w miniony wtorek w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku podsumowano efekty i rezultaty projektu Z polskiej prowincji do centrum Europy.
Uczestnicy projektu - dwie szesnastoosobowe grupy przyszłych techników żywienia i usług gastronomicznych oraz techników usług fryzjerskich - spotkali się z Panią dyrektor Anną Nowicką, pracownikami szkoły zaangażowanymi w realizację projektu, zaproszonymi gośćmi oraz kolegami i koleżankami z klas młodszych, by podzielić się przeżytym doświadczeniem oraz zaprezentować nabyte umiejętności.
W formie prezentacji multimedialnej młodzież przedstawiła organizacje biorące udział w projekcie - ZSNr1 w Kłobucku, Aformac w Montluçon oraz SistemaTurismo we Włoszech, cele i założenia projektu oraz miejsca we Francji i Włoszech, w których realizowano staże.
Wypowiedzi uczestników staży odbytych we włoskich salonach fryzjerskich oraz francuskich restauracjach były kolejnym punktem spotkania upowszechniającego. Wrażenia, jakimi stażyści podzielili się z uczestnikami spotkania, są dowodem na to, iż niewątpliwie staże zagraniczne były dla zawodowców z kłobuckiej „Jedynki” nie tylko, choć przede wszystkim, możliwością odkrywania tajników swoich zawodów, ale także świetną okazją do pogłębienia umiejętności językowych, odkrycia nowych kultur, innych ludzi oraz siebie samych.

Więcej…

 
Pani Anita Ziomko-Nowak uczestniczką audycji radiowej
min_1W czwartek, 12. stycznia, Pani Anita Ziomko-Nowak, uczestniczyła w audycji radiowej w Radio Jasna Góra. Temat audycji oscylował wokół największych jasełek na świecie - Orszaku Trzech Króli, który w tym roku pierwszy raz zorganizowano w Kłobucku. Istotny wątek audycji stanowił aspekt zabezpieczenia Orszaku w Kłobucku, który według relacji lokalnych mediów liczył ponad 1500 uczestników. -"Niniejsze przedsięwzięcie, pod względem zapewnienia bezpieczeństwa, zostało wsparte przez stosowne służby oraz uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku i harcerzy". Kolejny raz, w rozgłośni radiowej, mogliśmy usłyszeć o naszej placówce i przekazać informacje na temat dzieł i wydarzeń w które się angażujemy.

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak

 
Harcerze z naszej szkoły w Zakopanem
minHarcerze z 1 Kłobuckiej Drużyny Wędrowniczej ZAMONIT działającej w naszej szkole w grudniu wzięli udział w Betlejemskim Zlocie w Zakopanem. Reprezentowali nas: Paulina Janik, Eliza Mrowiec, Kinga Żurkowska, Łucja Konieczna, Patryk Postawa, Artur Stefański, Łukasz Biś pod opieką hm. Beaty Pluty. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Zakopane m.in.: Krupówki, Wielką Krokiew, cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku oraz znajdujący się tam kościółek pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Zapalili znicz pod pomnikiem twórców polskiego harcerstwa Olgi i Andrzeja Małkowskich oraz uczcili ich pamięć minutą ciszy. Harcerze uczestniczyli również w "Nabożeństwie Światła" w Sanktuarium na Krzeptówkach oraz koncercie zespołu "Cisza jak ta" w Kościele św. Krzyża. Ponadto podczas pobytu w Zakopanem harcerze spędzili aktywnie czas w Aqua Parku Zakopane i na kręgielni. Harcerze z naszej szkoły wraz z przedstawicielami z Hufca ZHP Kłobuck odebrali symboliczny płomień zapalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem podczas uroczystej mszy św. w kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju, która zlokalizowana jest na terenie Schroniska Górskiego ZHP "Głodówka" z rąk hm. Małgorzaty Sinicy, Naczelniczki ZHP. Organizatorami biwaku była Komenda Hufca ZHP Kłobuck a został on dofinansowany przez Starostwo Kłobuckie i Gminę Kłobuck.
Uczestnicy wyjazdu zgodnie z zasadą skautowej sztafety przekazali Światełko będące symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia dla każdego człowieka i narodu z tegorocznym przesłaniem "Odważnie twórzmy pokój" - dyrekcji naszej szkoły i całej społeczności podczas wigilii, która co roku jest organizowana dla grona pedagogicznego i pracowników szkoły oraz podczas wigilii klasowych a także do kościoła p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Harcerze, roznosząc Betlejemskie Światło Pokoju i przekazując go nie tylko w najbliższej okolicy, ale także poza granice, pełnią specjalną służbę – pokazują, co oznacza niesienie pokoju oraz idei braterstwa – młodzież z naszej szkoły, co roku zaangażowana jest w tę akcję.

Do wiadomości podała p.B. Pluta

 
Uczniowie i absolwenci naszej zaangażowani w teatr
min_1Małgorzata Jankowska, Damian Bernaś, Michał Błaszczak, Mariusz Szklarz, tych uczniów naszej szkoły mogliśmy zobaczyć na wypełnionej po brzegi sali kłobuckiego MOK-u. Małgorzata, Damian, Michał i Mariusz, wcielali się kolejno w wiele kluczowych ról ludowego misterium Leona Schillera "PASTORAŁKA", które wystawiono na zakończenie Pierwszego Orszaku Trzech Króli 6. stycznia w kłobuckim MOK-u. Wspomniani uczniowie od wielu lat angażują się w przedsięwzięcia teatralne o charakterze lokalnym i ogólnopolskim. Obecnie talenty aktorskie i każdą chwilę wolnego czasu poświęcają na aktywne angażowanie się w ramach Grupy Teatralnej aMOK. W przedstawianiu występowała również ubiegłoroczna absolwentka naszej szkoły Sandra Kabała. Aktorzy występujący w "PASTORAŁCE" nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Widzowie, po obejrzeniu przedstawienia mogli utwierdzić się w przekonaniu, że "sztuka powstaje z miłości i troski o człowieka". Naszym Uczniom i Sandrze gratulujemy talentów aktorskich i promowania szkoły w lokalnym srodowisku.
Tutaj fotki.

Do wiadomości podał p.A. Dąbrowski

 
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz