Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
Wiosna tuż tuż…
minPrezentujemy kolejne zdjęcia z warsztatów "Papieroplastyka na wiosnę" organizowanych w świetlicy szkolnej. Dziękujemy za zaangażowanie klasie ITE. Jak widać wiosna coraz bliżej nas...

Do wiadomości podała p. M.Wawrońska-Koch i p. J.Zmora

 
Jak pracują policjanci z wydziału ruchu drogowego
min_101.03.2017r. policjanci z Kłobucka przeprowadzili w naszej szkole zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Młodzież z klas I o profilu ogólnopolicyjnym miał okazję zapoznać się z informacjami o stanie bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego, zobaczyć z bliska sprzęt wykorzystywany przez drogówkę w codziennej służbie oraz posłuchać wielu cennych wskazówek na temat poruszania się po drogach zgodnie z przepisami prawa. Na koniec uczniowie obejrzeli filmy profilaktyczne o możliwych skutkach wypadków drogowych.
Zajęcia koordynowała: mgr A. Ziomko-Nowak, opiekę sprawowały: mgr B. Pluta, mgr W. Wilk.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak

 
Wystąpienia publiczne - jak przeżyć od a do z?
min_2Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie. W trakcie spotkania instruowano uczniów o kwestiach: sztuki autoprezentacji, przemówień publicznych oraz czynników mających wpływ na publiczne debaty. Uczniowie zgłębili również wiedzę z zakresu historii komunikacji. Poznali jakie elementy są ważne w czasie przemowy, jakie istnieją formy wystąpień, a nade wszystko jak w tych okolicznościach radzić sobie ze stresem. Młodzież miała również możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia proponowanymi przez Wyższą Szkołę Bankową.
Na zakończenie spotkania spośród wszystkich uczestników warsztatów wylosowano nagrodę w postaci bonu do „Empik’u”. Szczęśliwą zwyciężczynią została uczennica klasy IILO Klaudia Dyga.

Do wiadomości podała p. A. Luberda-Sztyk

 
W świetlicy szkolnej „Tydzień ze sztuką”
minW tym roku odbywa się on pod hasłem „Papieroplastyka na wiosnę”. Każdy uczeń naszej szkoły może poznać tajniki tworzenia papierowych kompozycji. W warsztaty zaangażowali się już uczniowie klasy ITE, ITŻ, ILO oraz IITŻ. Wykonane przez uczniów prace można oglądać w świetlicy, są one „barwną” zapowiedzią nadchodzącej wiosny. Zapraszamy do podziwianie efektów naszych wspólnych warsztatowych działań i przyłączenia się do akcji.

Do wiadomości podała p.M. Wawrońska-Koch i p.J. Zmora

 
KURS PRZEDMATURALNY Z JĘZYKA POLSKIEGO
minInstytut Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego po raz kolejny organizował warsztaty z języka polskiego dla uczniów klas maturalnych. Uczniowie kl.III LO wysłuchali wykładów pracowników uczelni na temat „Dziadów” A.Mickiewicza, „Wesela” S.Wyspiańskiego i powieści pozytywistycznych. Miejmy nadzieję, że spotkanie z profesorami UO ugruntowało ich wiedzę, którą będą mogli zaprezentować podczas egzaminu maturalnego!

Do wiadomości podała p.B. Zbrońska

 
Podsumowanie projektu Erasmus Plus – kierunek Grecja!
minDnia 8.02.2017 w ZS Nr 1 w Kłobucku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu Erasmus Plus. W uroczystości wzięli udział: Starosta Powiatu Kłobuckiego pan Henryk Kiepura, Wicestarosta - pan Maciej Biernacki, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej w Kłobucku - pani Joanna Kulejewska, członek zarządu – pan Krzysztof Nowak, koordynator projektu Erasmus Plus z ramienia fundacji PRO FUTURO – pani Magdalena Godlewska, dyrekcja ZS Nr 1, opiekunowie, wychowawcy klas, rodzice oraz 57 uczniów, uczestników projektu Erasmus Plus.
Praktyki zagraniczne w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku realizowane są od 2007 roku w ramach projektu Leonardo da Vinci, a następnie od roku 2014 w ramach projektu Erasmus Plus. Zagraniczne staże i praktyki zawodowe nasi uczniowie realizują w różnych krajach europejskich takich jak Francja i Włochy, a w tym roku szkolnym po raz pierwszy także w Grecji.

Więcej…

 
Nasze siatkarki najlepsze w powiecie!!!
min10 stycznia w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego w piłce siatkowej dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły spisała się bardzo dobrze. Wygrywając dwa mecze zdobyła tytuł MISTRZA POWIATU:
• ZS nr 1 – ZS nr 3 – 2:0 (26:24; 25:23);
• ZS nr 1 – ZS Krzepice – 2:1 (17:25; 25:21; 15:11).
MISTRZYNIE POWIATU to: Karolina Bujak – IIILO, Patrycja Zogorska – IVTŻ, Beata Lada – IVTE, Patrycja Hłond – ILO, Martyna Kiełbik – ILO, Paulina Dwornik – ITŻ, Julia Paurowicz – ITŻ, Katarzyna Smolarz – ITŻ.
WYNIKI POWIATOWYCH MISTRZOSTW SZS:
• I miejsce – Zespół Szkół nr 1 w Kłobucku,
• II miejsce – Zespół Szkół w Krzepicach,
• III miejsce – Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku.
Opiekunkami sekcji piłki siatkowej dziewcząt w naszej szkole są: p.Dorota Szymczyńska i p.Alicja Borowczyk-Szymanek.

Do wiadomości podała p.A. Borowczyk-Szymanek

 
Na temat moodle...
min_1Moodle to internetowa platforma służąca do nauczania i uczenia się. Przypomina platformy blogowe, ale ma specjalistyczne narzędzia pozwalające na lepszą kontrolę i uatrakcyjnienie procesu uczenia. Z użyciem tej platformy powstało prawie osiem milionów kursów online na całym świecie. Moodle jest używany przez uniwersytety, szkoły i prywatne osoby zajmujące się kształceniem innych. To bardzo elastyczna, bezpieczna platforma przeznaczona do zdalnego nauczania. Jest używana przez szkoły, uniwersytety i firmy. Pierwsza wersja platformy została opublikowana w 2002 roku. Moodle wyposażony w funkcje takie jak dziennik ocen, kalendarz czy moduły pozwalające na szybkie sprawdzanie wiedzy(testy, quizy) i przesyłanie plików. Nauczycieli naszej szkoły zainteresowanych poznaniem i używaniem tej platformy zapraszam do kontaktu - Cezary Michalski.
Informacje o Moodle
Moodle w naszej szkole
 
Kolejne działanie na rzecz podniesienia poziomu kształcenia zawodowego
min_1 31 stycznia br. roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kłobucku miało miejsce podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Nr 1 im. J. Kilińskiego w Kłobucku a Zakładem Produkcji Form Wtryskowych i Ciśnieniowych ZABOROWSKI GRUPA KRONOS. Współpraca polegać będzie na przeprowadzaniu zajęć praktycznych w firmie ZABOROWSKI dla uczniów kształcących się w zawodzie technik mechanik. Zakład posiada nowoczesny technologicznie park maszynowy, na którym szkolić się będą uczniowie technikum. Już od rozpoczynającego się właśnie II semestru roku szkolnego 2016/2017 uczniowie naszej szkoły będą odbywali praktyki w tej prężnie rozwijającej się firmie. Najlepsi z nich mają gwarancję zatrudnienia.
Nawiązanie współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Nr 1 w Kłobucku a Zakładem Produkcji Form Wtryskowych i Ciśnieniowych ZABOROWSKI GRUPA KRONOS to kolejny efekt działań na rzecz podniesienia poziomu kształcenia zawodowego.
Nawiązana współpraca jest zbieżna z koncepcją organu prowadzącego i dyrekcji szkoły, bowiem we wrześniu 2017 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku powstanie kompleks CNC: pracownia obrabiarek CNC, pracownia obrabiarek konwencjonalnych, pracownia programowania obrabiarek CNC oraz pracownia modelowania/projektowania 2D/3D. Wartość wydatków na remont oraz zakup wyposażenia wyniesie 2 774 476 zł.

Do wiadomości podał p. wicedyr. M. Nogaj

 
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz