Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
INFORMACJA DLA KANDYDATÓW
zakwalifikowanych do ZS Nr 1 w Kłobucku!
 TERMINY BADAŃ LEKARSKICH
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK SZKOLNY
Liceum Ogólnokształcące    Technikum   Szkoła Branżowa I Stopnia    Przedmioty Zawodowe
Podsumowanie projektu Erasmus Plus – kierunek Grecja!
minDnia 8.02.2017 w ZS Nr 1 w Kłobucku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu Erasmus Plus. W uroczystości wzięli udział: Starosta Powiatu Kłobuckiego pan Henryk Kiepura, Wicestarosta - pan Maciej Biernacki, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej w Kłobucku - pani Joanna Kulejewska, członek zarządu – pan Krzysztof Nowak, koordynator projektu Erasmus Plus z ramienia fundacji PRO FUTURO – pani Magdalena Godlewska, dyrekcja ZS Nr 1, opiekunowie, wychowawcy klas, rodzice oraz 57 uczniów, uczestników projektu Erasmus Plus.
Praktyki zagraniczne w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku realizowane są od 2007 roku w ramach projektu Leonardo da Vinci, a następnie od roku 2014 w ramach projektu Erasmus Plus. Zagraniczne staże i praktyki zawodowe nasi uczniowie realizują w różnych krajach europejskich takich jak Francja i Włochy, a w tym roku szkolnym po raz pierwszy także w Grecji.

Więcej…

 
Nasze siatkarki najlepsze w powiecie!!!
min10 stycznia w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego w piłce siatkowej dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły spisała się bardzo dobrze. Wygrywając dwa mecze zdobyła tytuł MISTRZA POWIATU:
• ZS nr 1 – ZS nr 3 – 2:0 (26:24; 25:23);
• ZS nr 1 – ZS Krzepice – 2:1 (17:25; 25:21; 15:11).
MISTRZYNIE POWIATU to: Karolina Bujak – IIILO, Patrycja Zogorska – IVTŻ, Beata Lada – IVTE, Patrycja Hłond – ILO, Martyna Kiełbik – ILO, Paulina Dwornik – ITŻ, Julia Paurowicz – ITŻ, Katarzyna Smolarz – ITŻ.
WYNIKI POWIATOWYCH MISTRZOSTW SZS:
• I miejsce – Zespół Szkół nr 1 w Kłobucku,
• II miejsce – Zespół Szkół w Krzepicach,
• III miejsce – Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku.
Opiekunkami sekcji piłki siatkowej dziewcząt w naszej szkole są: p.Dorota Szymczyńska i p.Alicja Borowczyk-Szymanek.

Do wiadomości podała p.A. Borowczyk-Szymanek

 
Na temat moodle...
min_1Moodle to internetowa platforma służąca do nauczania i uczenia się. Przypomina platformy blogowe, ale ma specjalistyczne narzędzia pozwalające na lepszą kontrolę i uatrakcyjnienie procesu uczenia. Z użyciem tej platformy powstało prawie osiem milionów kursów online na całym świecie. Moodle jest używany przez uniwersytety, szkoły i prywatne osoby zajmujące się kształceniem innych. To bardzo elastyczna, bezpieczna platforma przeznaczona do zdalnego nauczania. Jest używana przez szkoły, uniwersytety i firmy. Pierwsza wersja platformy została opublikowana w 2002 roku. Moodle wyposażony w funkcje takie jak dziennik ocen, kalendarz czy moduły pozwalające na szybkie sprawdzanie wiedzy(testy, quizy) i przesyłanie plików. Nauczycieli naszej szkoły zainteresowanych poznaniem i używaniem tej platformy zapraszam do kontaktu - Cezary Michalski.
Informacje o Moodle
Moodle w naszej szkole
 
Kolejne działanie na rzecz podniesienia poziomu kształcenia zawodowego
min_1 31 stycznia br. roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kłobucku miało miejsce podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Nr 1 im. J. Kilińskiego w Kłobucku a Zakładem Produkcji Form Wtryskowych i Ciśnieniowych ZABOROWSKI GRUPA KRONOS. Współpraca polegać będzie na przeprowadzaniu zajęć praktycznych w firmie ZABOROWSKI dla uczniów kształcących się w zawodzie technik mechanik. Zakład posiada nowoczesny technologicznie park maszynowy, na którym szkolić się będą uczniowie technikum. Już od rozpoczynającego się właśnie II semestru roku szkolnego 2016/2017 uczniowie naszej szkoły będą odbywali praktyki w tej prężnie rozwijającej się firmie. Najlepsi z nich mają gwarancję zatrudnienia.
Nawiązanie współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Nr 1 w Kłobucku a Zakładem Produkcji Form Wtryskowych i Ciśnieniowych ZABOROWSKI GRUPA KRONOS to kolejny efekt działań na rzecz podniesienia poziomu kształcenia zawodowego.
Nawiązana współpraca jest zbieżna z koncepcją organu prowadzącego i dyrekcji szkoły, bowiem we wrześniu 2017 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku powstanie kompleks CNC: pracownia obrabiarek CNC, pracownia obrabiarek konwencjonalnych, pracownia programowania obrabiarek CNC oraz pracownia modelowania/projektowania 2D/3D. Wartość wydatków na remont oraz zakup wyposażenia wyniesie 2 774 476 zł.

Do wiadomości podał p. wicedyr. M. Nogaj

 
„Niesamowita lekcja profilaktyki” w Zespole Szkół Nr 1
min_n„Niesamowita lekcja profilaktyki”, tak w skrócie można określić spektakl profilaktyczny, który w dniu 8. lutego obejrzeli nasi.
Chociaż przedstawienie nosiło tytuł: „Wspomnienia narkomanki”, to bezpośrednio posiłkowało się adaptacją książki Barbary Rosiek „Pamiętnik narkomanki”. Spektakl przygotował Kielecki Teatr Lektur. Sama sztuka przedstawia wstrząsającą historię młodej dziewczyny przypadkowo wplątanej w spiralę narkotykową.
Przedstawienie utrzymane jest w konwencji fabularyzowanego dokumentu. Z jednej strony pozwala to zachować wierność książkowym zwierzeniom bohaterki „Pamiętnika”. Z drugiej strony daje możliwość wprowadzenia na scenę postaci Narratora, który wnosi w przestrzeń gry aktualną wiedzę na temat narkomanii. Tym samym widz doskonale dostrzega, że zarówno w przeszłości, jak i teraźniejszości człowiek wplątuje się w meandry narkotykowej spirali. Przedstawienie rzuca jasne światło o piekle, jakim jest uzależnienie.

Do wiadomości podała p. A. Luberda-Sztyk

 
Nasi uczniowie wędrowali śladami Władysława Sebyły
min_sW przypadającą 6. lutego 115. rocznicę urodzin, Władysława Sebyły, uczniowie klasy ILO wraz z mgr Joanną Zmorą i mgr Anną Luberdą-Sztyk, uczestniczyli w kłobuckiej wędrówce śladami Władysława Sebyły.
Wędrówka wpisywała się w część obchodów I Gali Poetyckiej zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku.z okazji 115 rocznicy urodzin poety.
Władysław Sebyła poeta, krytyk urodził się 6. lutego 1902 r. w Kłobucku. Jako ośmioletni chłopiec zaczął pisać pierwsze wiersze. Od wczesnych lat wykazywał również wszechstronne uzdolnienia artystyczne (malował, grał na skrzypcach, fortepianie i komponował).
Sebyła brał udział w I powstaniu śląskim. Był członkiem grupy literackiej "Kwadryga", współpracownikiem dwutygodnika „Zet”. Zadebiutował w 1927 r. cyklem wierszy pt. "Modlitwa". We wrześniu 1928 roku ożenił się z Sabiną Marią Krawczyńską. Poeta wydaje kolejne tomiki: "Pieśni Szczurołapa" (1930), "Koncert egzotyczny" (1934) i "Obrazy myśli" (1938). Latem 1939 roku w stopniu podporucznika zostaje powołany do wojska. Po klęsce kampanii wrześniowej dostaje się do niewoli i przebywa w obozie w Starobielsku. Został zamordowany przez NKWD w Katyniu wiosną 1940 roku.

Do wiadomości podały p. A. Luberda-Sztyk i p. J. Zmora.

 
Razem zmieniamy Internet na lepsze
min7. lutego br. w małej sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2017. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele KPP w Kłobucku – p. sierż. szt. Kamil Raczyński oraz p. st. sierż. Tomasz Solnica, Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie. Gospodarze imprezy, chłopcy z IITI, oprócz cennych wskazówek dla wszystkich internautów zaprezentowali również kabaret Facebook dla dziadka oraz filmik, który powinien być przestrogą dla wszystkich użytkowników portali społecznościowych. Panowie policjanci podczas swojego wystąpienia zwrócili się z prośbą do wszystkich użytkowników Internetu o rozwagę podczas korzystania z dobrodziejstw sieci. Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu stały się już tradycją w naszej szkole, przy tej okazji chcemy podkreślić duże zaangażowanie ze strony naszej KPP w Kłobucku w nasze przedsięwzięcie, za co serdecznie dziękujemy.
Nad przebiegiem imprezy czuwali nauczyciele przedmiotów informatycznych oraz wychowawczyni klasy IITI p.K. Musialik. Tutaj fotki
 
DNI OTWARTE NA ZAMKOWEJ
min3 i 4 lutego br. w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku odbyły się DNI OTWARTE. Dyrekcja i Samorząd Uczniowski zaprosili uczniów gimnazjów do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/18, warunkami rekrutacji oraz bazą dydaktyczną szkoły i warsztatów szkolnych. Na targach edukacyjnych nauczyciele wraz z uczniami prezentowali poszczególne kierunki kształcenia, projekty realizowane w szkole: „Erasmus+” (nowy temat to migracja, jej skutki, rodzaje oraz kształtowanie postawy tolerancji wobec innych kultur), w ramach którego organizowane są wyjazdy uczniów i wymiany młodzieży do Niemiec, Austrii i Włoszech; „Polsko-niemiecka współpraca młodzieży”; programy edukacyjne i profilaktyczne: „Szkolny Klub Wolontariatu”, „ARS, czyli jak dbać o miłość?”, „Podstępne WZW”, „Znamię. Znam je!”, „Pola Nadziei”, „Europejski kodeks walki z rakiem”, „Zbieramy okulary korekcyjne dla Afryki – Kamerun”, pokazy doświadczeń fizycznych i chemicznych.
Zaprezentowano kroniki szkolne, archiwalne zdjęcia przybliżające historię szkoły oraz ofertę zajęć pozalekcyjnych (m.in. nieodpłatne zajęcia dodatkowe przygotowujące do egzaminów maturalnych i zawodowych). W szkole działają również: drużyna ZHP, koło PTTK, koło strzeleckie. Na rok szkolny 2017/2018 poszerzono ofertę edukacyjną. Tutaj fotki oraz filmiki.

Więcej…

 
Szczotka pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda…
min_3Przedstawiciele Medycznego Studium Zawodowego w Częstochowie przeszkolili naszych uczniów. 6. lutego, w ramach edukacji prozdrowotnej zorganizowaliśmy w naszej placówce spotkanie z przedstawicielami Medycznego Studium Zawodowego, którzy przeszkolili uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w kwestii prawidłowej higieny jamy ustnej. Młodzież wysłuchała wykładów wzbogaconych prezentacją multimedialną poświęconą nie tylko zasadom prawidłowej higieny jamy ustnej, ale również zapoznała się z profilaktyką próchnicy i nowościami stosowanymi w stomatologii estetycznej. Uczniowie wzięli również udział w badaniu ankietowym oceniającym standardy higieny jamy ustnej i stan świadomości prozdrowotnej wśród młodzieży w tym zakresie. Tutaj więcej fotek

Do wiadomości podała p. M. Zych

 
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz