Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
Zawody sportowo-obronne
min_1Dnia 11.05 2017r. w Częstochowie odbyły się zawody sportowo-obronne "Strzelaj zdrowiem". Zmagania rozpoczęły się w ZS im. J. Kochanowskiego w Częstochowie, tam też zostały przeprowadzone dwie konkurencje: - udzielanie pierwszej pomoc i zawody strzeleckie. Następnie w ZST drużyny rywalizowały na przełajowym torze sprawnościowym i w rzucie granatem. Nasze dziewczęta zajęły II a chłopcy V miejsce. Celem zawodów jest popularyzowanie wśród młodzieży klas mundurowych zagadnień związanych z patriotyzmem i obronnością kraju, podnoszenie sprawności fizycznej i propagowanie zdrowego stylu.
Nad bezpieczeństwem w czasie zawodów czuwali: mgr Anita Ziomko-Nowak i mgr Marek Nowak

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak

 
Przetarg nieograniczony na sprzedaż maszyn i wyposażenia ślusarskiego
w1
Szczegóły obwieszczenia w załączniku.
 
"Dzień Zwycięstwa nad faszyzmem"
min_1Złoto, srebro i brąz przywieźli 10 maja 2017r. nasi uczniowie z Powiatowych Mistrzostw Strzeleckich w Opatowie. Zawody upamiętniające "Dzień Zwycięstwa nad faszyzmem" zorganizował kłobucki oddział LOK. Uczniowie naszej szkoły jak co roku uplasowali się w ścisłej czołówce, zajmując za równo w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej zajmując: I, II i III lokatę. Szczególnie gratulujemy drużynie w składzie: Maciej Banaszkiewicz, Tymoteusz Luterek i Damian Wojnowski która ponownie zajęła I miejsce w powiecie. W klasyfikacji indywidualnej najlepsi strzelcy to: Im. - Maciej Banaszkiewicz, IIm. - Tymoteusz Luterek, IIIm. - Bartłomiej Stefański. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów i przygotowaniem naszej młodzieży czuwała mgr Anita Ziomko-Nowak a opiekę sprawował mgr Marek Nowak

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak

 
"AKCJA DLA ZIEMI"
minW kwietniu 2017 roku Zespół Szkół Nr1 w Kłobucku wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Kłobucku był organizatorem obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi pod hasłem "AKCJA DLA ZIEMI". Imprezę zorganizowano we współpracy z firmą KORAL, ALBA, Państwową Strażą Pożarną w Kłobucku, Nadleśnictwem Kłobuck i szkołami z terenu Kłobucka.
Poprzez szereg warsztatów, wykładów, wystaw oraz licznych konkursów starano się promować zachowania proekologiczne oraz przybliżyć problemy funkcjonowania współczesnego świata.
Imprezę rozpoczął występ uczennicy ZSNr1 w Kłobucku Wiktorii Ladry, która zaprezentowała utwór "Pamiętajmy o ogrodach". Powitania uczestników, zaproszonych gości oraz oficjalnego otwarcia imprezy dokonali inicjatorzy tego wydarzenia p. Maciej Biernacki - Wicestarosta Kłobucki, p. Anna Nowicka – Dyrektor Zespołu Szkół Nr1 w Kłobucku oraz p. Magdalena Lenartowicz przedstawicielka firmy ALBA. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Burmistrz Kłobucka p. Jerzy Zakrzewski, Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku p. Tomasz Górka, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Kłobucku p. Joanna Kulejewska, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku p. Robert Ladra, przedstawiciel Nadleśnictwa oraz Prezes Ligii Ochrony Przyrody w Kłobucku p. Tomasz Paciepnik, przedstawiciel firmy KORAL Witold Jegielski, oraz dyrektorzy przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu kłobuckiego. Tutaj fotki

Więcej…

 
II Turniej Matematyczny dla gimnazjalistów powiatu kłobuckiego
min_1Już po raz drugi w odbył się TURNIEJ MATEMATYCZNY DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH POWIATU KŁOBUCKIEGO pod hasłem: „Matematyka uczy i bawi”. Organizatorem turnieju są nauczyciele matematyki i Dyrekcja ZSNr1 w Kłobucku.
Turniej skierowany jest do młodzieży klas trzecich szkół gimnazjalnych naszego powiatu. 25 kwietnia 2017 roku rywalizowało ze sobą 8 trzyosobowych zespołów reprezentujących gimnazja: Gimnazjum Libidza, Gimnazjum Lipie, Gimnazjum Łobodno, Gimnazjum Miedźno, Publiczne Gimnazjum SPSK w Kłobucku,Gimnazjum Ostrowy, Gimnazjum Opatów, Gimnazjum Węglowice. Zadania „ciekawe”, domino matematyczne, legendarne zadania, układanie kostki tao, tangramu, krzyżówki to niektóre z konkurencji z którymi zmagali się uczniowie klas gimnazjalnych. Rywalizacja była zacięta, zadania miały ciekawą formę i podobały się uczestnikom turnieju. Największą trudność sprawiły gimnazjalistom zadania praktyczne, ułożenie tangramu i kostki tao.
Wśród rywalizujących drużyn I miejsce wywalczyło Gimnazjum z Łobodna, II miejsce - Gimnazjum Lipie, a III miejsce – Gimnazjum Miedźno, pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienie. Finaliści turnieju otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku, a wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali skromne upominki.
Celem turnieju jest pokazanie uczniom, że matematyka to nie tylko trudny przedmiot, ale nauka, która potrafi bawić, uczyć i zaskakiwać. Turniej ma przekonać uczniów, że warto uczyć się matematyki, bo to nie tylko przedmiot maturalny, ale nauka przydatna w każdym etapie naszego życia. Warto bawić się matematyką, bo dzięki temu zdobywamy wiele wiadomości i umiejętności.

Do wiadomości podała: p. Marzena Nowak

 
Nasze pierwsze klasy
minPierwszoklasiści są już na tyle zaklimatyzowani u nas, że możemy dokonać ich prezentacji. Jeśli są klasy, które z jakiegoś powodów nie znalazły się w obiektywie fotografki prosimy o kontakt.
Tegoroczne zdjęcia wykonała Weronika Kobis z klasy IITŻ przy współpracy Karoliny Grzyb z tej samej klasy - zachęcamy do oglądnięcia.
 
Sukces naszych uczniów w konkursie czytelniczym!
min_3XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Szukamy Mistrza” rozpoczął w naszej szkole obchody Roku Josepha Conrada.
Konkurs czytelniczy organizowany przez nauczycieli Zespołu Szkół w Krzepicach był – dla naszych uczniów – kolejnym jego etapem.
W ramach przygotowań do tego konkursu, 24 kwietnia 2017. w ZS nr1 przeprowadzony został szkolny konkurs literacki przygotowany przez nauczycielki języka polskiego: Małgorzatę Śliwę i Beatę Zbrońską.
27 kwietnia bieżącego roku odbył się II Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem: „Życie i twórczość Josepha Conrada”.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Maja Jakubowska z klasy IIITŻ i Krzysztof Wysocki z klasy IIITI.
Celem konkursu było m.in. rozbudzanie pasji czytelniczych i zamiłowania do literatury, popularyzacja wartościowej literatury, mobilizowanie uczniów do czytania i zdobywania wiedzy.
Konkurs został przeprowadzony w formie testu pisemnego, sprawdzającego wiedzę uczestników na temat życia i twórczości Josepha Conrada oraz znajomości treści utworu „Lord Jim”. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni! Zwycięzcą konkursu został Krzysztof Wysocki, Maja Jakubowska zajęła drugie miejsce.
Opiekę merytoryczną sprawowały nauczycielki: Małgorzata Śliwa i Beata Zbrońska.

Do wiadomości podała p.M. Śliwa

 
Powiatowe Mistrzostwa SZS w Kłobucku w Piłce Nożnej Dziewcząt
min_1Reprezentacja ZS nr1 w Kłobucku zajęła I miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Szkolnego Związku Sportowego w Kłobucku w piłce nożnej dziewcząt, które odbyły się w dn. 24. kwietnia na boisku wielofunkcyjnym Orlik w Kłobucku. W zawodach rywalizowały wszystkie szkoły ponadgimnazjalne powiatu kłobuckiego. Drużyna naszej szkoły oprócz zwycięstwa zapewniła sobie również awans do kolejnego szczebla rozgrywek – zawodów rejonowych.
Wyniki:
ZS nr3 K-ck – ZS nr1 K-ck  0:1; ZS Krzepice – ZS nr2 K-ck  2:0; ZS nr3 K-ck – ZS Krzepice 0:1; ZS nr1 K-ck – ZS nr2 K-ck  3:0; ZS nr3 K-ck – ZS nr2 K-ck  4:0; ZS nr1 K-ck – ZS Krzepice  2:0.
Klasyfikacja mistrzostw:
ZS nr1 w Kłobucku  3 mecze 9 pkt. 6:0; ZS w Krzepicach  3 mecze 6 pkt. 3:2; ZS nr3 w Kłobucku  3 mecze 3 pkt. 4:2; ZS nr2 w Kłobucku  3 mecze 0 pkt. 0:9.
ZS nr1 w Kłobucku: Dominika Sitek, Monika Szczęsna (IIITF), Marcelina Konieczko (IITB), Adrianna Folwarska, Wiktoria Kopyto (IILO), Dwornik Paulina, Kozłowska Julia, Paurowicz Julia, Smolarz Katarzyna, Wysocka Emilia (ITŻ).

Opiekun: p.P. Borowski

 
Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w Kłobucku w Piłce Nożnej Juniorów
minW dniu 19.04.2017 na obiektach OSiR w Kłobucku rozegrane zostały Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w Piłce Nożnej Juniorów. Imprezę zorganizowali: Zespół Szkół Nr1 w Kłobucku, Starostwo Powiatowe w Kłobucku, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Kłobucku oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kłobucku.
W turnieju wystąpiły cztery drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne powiatu kłobuckiego: Zespół Szkół Nr 1 w Kłobucku, Zespół Szkół Nr2 w Kłobucku, Zespół Szkół Nr3 w Kłobucku oraz Zespół Szkół w Krzepicach. Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym, mecze odbywały się w czasie 2x15 min.
Każda z drużyn otrzymała dyplom, puchar oraz sprzęt sportowy – piłki nożne. Nagrody dla uczestników wręczał: p.Krzysztof Nowak – członek zarządu powiatu kłobuckiego oraz p.Grzegorz Garbaciak – przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Kłobucku.
Wyniki:
ZS Nr3 Kłobuck – ZS Krzepice        2:1
ZS Nr1 Kłobuck – ZS Nr2 Kłobuck  1:4
ZS Nr3 Kłobuck – ZS Nr1 Kłobuck  0:2
ZS Krzepice – ZS Nr2 Kłobuck        0:3
ZS Nr3 Kłobuck – ZS Nr2 Kłobuck  1:1
ZS Krzepice – ZS Nr1 Kłobuck        0:2

Więcej…

 
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz