Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
Informacja dla uczniów wyjeżdżających na Staż Zawodowy do Grecji
w1W załączniku informacje na temat  terminów lektoratów dla uczniów - kliknij tutaj.


Do wiadomości podała p. W. Szlązak

 
VI Integracja na Jurze
min127. września uczniowie klas pierwszych o profilu mundurowym uczestniczyli w zajęciach integracyjnych w Parku Linowym w Złotym Potoku. Ta forma zajęć integracyjnych stała się naszą szkolną tradycją, bo zajęcia odbyły się po raz VI. W tym roku wzięło w nich udział 53 uczniów klas pierwszych realizujących rozszerzenie ogólnopolicyjne i strażackie. Jak co roku nauczycielom pomagali uczniowie klas drugich. Jak było? - zobaczcie na zdjęciach! Kto nie był niech żałuje - Do zobaczenia za rok! Zajęcia koordynowały p. Joanna Zmora i p. Anita Ziomko-Nowak, opiekę nad młodzieżą sprawowali: p.Beata Pluta, p.Monika Zych, p.Marek Nowak i p.Mariusz Nicia, p.Wojciech Grzybowski. Tutaj galeria.

Do wiadomości podała p.  A. Ziomko-Nowak

 
MSRD – rozpoczyna kolejny sezon działań
minNasi uczniowie z klas drugich realizujący rozszerzenie ogólonopolicyjne kolejny rok działają aktywnie w strukturach Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego. W ubiegłym tygodniu byli na akcji w SP nr1 a 26. września zabezpieczali organizowaną w naszej szkole przez Kuratorium Oświaty konferencję dla dyrektorów placówek oświatowych z powiatu kłobuckiego.
Akcję koordynowała mgr Anita Ziomko-Nowak.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak

 
Wyjazd na Salon Maturzystów
minW dniu 26 września 2016r. maturzyści (z klas: IIILO, IVTI, IVTB) oraz zainteresowani uczniowie z klasy IIITM/TP udali się na Krakowski Salon Maturzystów zorganizowany na Uniwersytecie Jagiellońskim w Auditorium Maximum przez ogólnopolski miesięcznik edukacyjny "Perspektywy". Młodzież uczestniczyła w spotkaniach z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, podczas których omówione zostały zasady zdawania matury z języka polskiego, matematyki i języków obcych. W czasie trwania Salonu uczniowie odwiedzali stoiska przygotowane przez wyższe uczelnie i uzyskali komplet informacji na temat wymagań rekrutacyjnych, nowych kierunków i warunków studiowania. Ponadto, uczestnicy Salonu otrzymali bezpłatny egzemplarz Ogólnopolskiego Informatora dla Maturzystów 2017. Wyjazd zorganizowała mgr Małgorzata Rokosa, z kolei opiekę nad młodzieżą sprawowały: mgr Bernardyna Leszczyńska i mgr Beata Pluta. Salon Maturzystów Perspektywy jest największą w kraju edukacyjną kampanią informacyjną, przeznaczoną dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia. Tegoroczna edycja Salonu była dziesiątą z kolei i odbywała się w ośrodkach akademickich w całej Polsce.

Do wiadomości podała p. M. Rokosa

 
Bezpieczeństwo najmłodszych…
min_2„W związku z obchodzonym w minionym tygodniu "Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach" kłobuccy stróże prawa wraz z działającą przy Zespole Szkół nr1 w Kłobucku Młodzieżową Służbą Ruchu Drogowego zorganizowali praktyczne działania edukacyjne ukierunkowane na zwiększanie bezpieczeństwa pieszych. Akcją objęto uczniów SP nr1, którzy uczyli się, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły”.
Zamieszczamy link do filmiku z akcji – tutaj.
 
Zwycięstwo piłkarzy w turnieju o Puchar Starosty Kłobuckiego
min_1Reprezentacja piłkarska szkoły zwyciężyła w rozegranym w dn. 15.09.2016r. w Krzepicach V Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Starosty Kłobuckiego – ORLIK 2016. W turnieju udział wzięły cztery szkoły ponadgimnazjalne powiatu kłobuckiego. Nasi piłkarze odnieśli zdecydowane zwycięstwo wygrywając w zawodach (w systemie „każdy z każdym”) wszystkie mecze. Organizatorzy nagrodzili także najlepszego strzelca turnieju, którym został nasz reprezentant - Rafał Kudroń (kl.IVTL), zdobywca 6 goli w turnieju. Puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku wręczali: p. Maciej Biernacki - v-ce starosta powiatu kłobuckiego, p. Krzysztof Nowak – członek Zarządu Powiatu Kłobuckiego, p. Zbigniew Zych – naczelnik Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Kłobucku oraz p. Grzegorz Mastalerz – dyrektor Zespołu Szkół w Krzepicach.

Więcej…

 
UWAGA!
minDo końca września, wśród naszych uczniów klas TM (technik mechanik) i nauczycieli zawodu, trwa rekrutacja do projektu "Wykwalifikowany absolwent, czyli zwiększenie potencjału edukacyjnego Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku". Projekt przewiduje:
- doradztwo zawodowe dla uczniów,
- szkolenia nauczycieli oraz uczniów w zakresie komputerowego wspomagania projektowania CAD/CAM,
- realizację kursów certyfikowanych dla uczniów i nauczycieli w zakresie obsługi obrabiarek CNC (programowanych numerycznie),
- płatne staże zawodowe dla uczniów,
- studia podyplomowe dla nauczycieli z zakresu programowania i obsługi obrabiarek CNC.
Chętni do udziału w projekcie powinni zgłaszać się do pani Wioletty Szlązak - koordynatora projektu.
 
Opatrzność Boska, która darzy zbawieniem królów… – Jan Długosz Annales
minW dniu 15 września 2016r. uczniowie klas I i II LO uczestniczyli w wykładach historycznych pt. "Korona Długoszowa" będących integralną częścią obchodów tegorocznych Dni Długoszowskich. Jubileuszowe Dni Długoszowe uświetniły wystąpienia profesorów: Jerzego Wyrozumskiego z PAU w Krakowie, Dariusza Sikorskiego z UAM w Poznaniu i Antoniego Barciaka z UŚ w Katowicach. W swoich wystąpieniach znamienici prelegenci przybliżyli m.in. początki państwa polskiego w kontekście 1050 rocznicy Chrztu Polski. Przerwy między wykładami były okazją do wysłuchania koncertu gdańskiego Zespołu Muzyki Dawnej "Góra Trolla". Wyjście zorganizowali mgr Wojciech Grzybowski i mgr Marek Nowak.

Do wiadomości podał p. Marek Nowak

 
"Z Janem Długoszem za pan brat"
min_1
Dnia 14 września 2016 roku w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kłobucku odbył się XV Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Historyczny "Jan Długosz i Jego czasy", zorganizowany przez Ponadregionalne Stowarzyszenie Edukacyjne ,,Wieniawa” działające przy ZS nr 2 w Kłobucku. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Beata Lada IVTE - nauczyciel prowadzący mgr Marek Nowak i Anna Pokora IIILO – nauczyciel prowadzący mgr Bernardyna Leszczyńska. Beata Lada powtórzyła sukces z ubiegłego roku zajmując trzecie miejsce. Gratulujemy i cieszymy się, że obroniła honor powiatu kłobuckiego ustępując pola tylko kolegom ze szkoły z Włocławka.

Do wiadomości podał: p. Marek Nowak

 
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz