Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
Nasi wolontariusze na Turnieju Domów Dziecka…
min_1W dniu 22 października odbył się VI Ogólnopolski Turniej Domów Dziecka w halowej piłce nożnej w ramach współpracy z Kłobuckim Domem Dziecka młodzież naszej szkoły wraz z opiekunem Laurą Paludkiewicz uczestniczyła w tym wydarzeniu jak wolontariusze. Do zadań, które im powierzono była obsługa logistyczna zawodów. Uczniowie naszej szkoły między innymi mieli za zadanie powitania drużyn, przydzielenia szatni, rozdania słodyczy i wody oraz oczywiście gorący doping naszej drużyny. Po rozgrywkach nastąpiła część artystyczna przegląd talentów "Obudź swoje marzenia". Tam również nasi uczniowie obsługiwali gości jak i uczestników.

Do wiadomości podała p. L. Paludkiewicz

 
Praktyki w Grecji...
min_gZachęcamy do odwiedzenia naszego profilu na facebooku, tam znajdują się newsy prostu z Grecji. A przypomnijmy piszemy o wyjeździe zorganizowanym w ramach Erasmusa, który ma na celu zdobycie przez uczniów doświadczenia zawodowego, naukę języka oraz poznanie zabytków i historii Grecji. Więcej przeczytacie tutaj.
 
Jak zostać żołnierzem?
min_aMieli okazję dowiedzieć się 17 października nasi uczniowie z klas maturalnych uczestniczący w spotkaniu z p. Ewą Danisiewicz Specjalistą Wydziału Rekrutacji WKU w Częstochowie. W trakcie prelekcji zostali zapoznani ze zmianami jakie zachodzą w Siłach Zbrojnych RP – utworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej, oraz z zasadami naboru kandydatów do: uczelni wojskowych i służby przygotowawczej. Młodzi ludzie dowiedzieli się jak funkcjonują Narodowe Siły Rezerwowe, zostali zapoznani z wymogami i warunkami pracy zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych, podoficerów i oficerów Sił Zbrojnych RP. Spotkanie zorganizowała mgr Anita Ziomko-Nowak.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak

 
"Nie żyjemy, aby umierać... ale umieramy, aby żyć wiecznie"
min_3Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 15 października 2016 roku zmarł Kazimierz Zawada – wieloletni nauczyciel i wychowawca w ZS Nr1 w Kłobucku. Pożegnanie Zmarłego rozpocznie się we wtorek, 18 października 2016 roku, o godz. 13.00 w Kościele Parafialnym Św. Józefa w Popowie.

Rodzinie i Bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia.
 
Dzień Edukacji
min_1W dniu 14 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej pod hasłem: Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych (Konfucjusz). Uroczystość uświetnili swoją obecnością: pan Krzysztof Nowak–członek Zarządu Powiatu w Kłobucku, emerytowani i obecni nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły. Dyrektor Anna Nowicka podziękowała zebranym pedagogom za trud i wysiłek włożony w edukację oraz wychowanie młodego pokolenia. Pan Krzysztof Nowak życzył nauczycielom sukcesów zawodowych oraz tego, by podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania. Następnie zgromadzeni goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów z klas: IIITP, IIITE, IIITF oraz IVTE, pod kierunkiem mgr Małgorzaty Rokosy. Młodzi artyści m.in. poprzez wiersze i piosenki wyrazili swoją wdzięczność dla nauczycieli za wskazywanie właściwej drogi w życiu. Część artystyczną ubarwiła, przygotowana przez mgr Beatę Plutę, prezentacja multimedialna pt: Wspomnień czar, przedstawiająca fotografie emerytowanych i obecnych nauczycieli oraz pracowników szkoły. Scenografię w tonacji jesiennej przygotowała mgr Marta Wawrońska–Koch. Na zakończenie akademii dyrektor Anna Nowicka uhonorowała dyplomami nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi obchodzących jubileusze pracy.

Do wiadomości podała p. M. Rokosa

 
IV Złaz Leśny
min_2W dniu dzisiejszym, czyli 11 października, uczniowie klasy ILO uczestniczyli w IV Złazie Leśnym 2016 w Zakrzewie zorganizowanym przez ZS nr3 w Kłobucku, Starostwo Powiatowe, LOP i Nadleśnictwo Kłobuck. Rajd pieszy rozpoczęliśmy spod naszej szkoły, przez Rybno, Pięć Stawów do Nadleśnictwa Kłobuck. Uczniowie chętnie włączyli się w rywalizację: przeszliśmy 12 km, przynieśliśmy "jesienny bukiet", i "najpiękniejszego grzyba", skakaliśmy w workach, przeciągaliśmy liny…. Dla wygłodniałych piechurów leśnicy przygotowali ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Chociaż aura płatała figle to i tak dopisywały nam dobre humory. Wyjście zorganizował mgr Marek Nowak opiekun szkolnego koła PTTK, a wspierała go mgr Anita Ziomko-Nowak. Tutaj galeria i filmik.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak

 
Sprawozdanie z udziału w warsztatach
minDnia 4 października 2016 roku siedem uczennic klasy I Technikum Żywienia wzięło udział w II warsztatach naukowych pt.: "INŻYNIER – ZAWÓD XXI WIEKU" na Wydziale Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej. Warsztaty rozpoczęły się od rejestracji uczestników i podziału na trzy grupy laboratoryjne, a następnie wszyscy uczestnicy zostali powitani przez prof. dr hab. inż. Małgorzatę Kacprzak – Dziekana Wydziału Infrastruktury i Środowiska oraz p. Dariusza Roszaka pracownika Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego. Pracownicy Wydziału Infrastruktury i Środowiska zapoznali zebranych z funkcjonowaniem jednostki, problematyką prac badawczych realizowanych na Wydziale oraz zachęcili młodzież do studiowania na w/w Wydziale; natomiast przedstawiciel Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zaprosił szkoły do udziału w projektach organizowanych przez swoją instytucję. Tutaj mała galeria.

Więcej…

 
Jak pracuje wymiar sprawiedliwości?
minSprawdzali nasi uczniowie z klas maturalnych realizujący profil ogólnopolicyjny. Dnia 05.10.2016r. w Sądzie Rejonowym w Częstochowie w III Wydziale Karnym odbyły się zajęcia programowe dla kl. IIILO i IVTEL . W trakcie zajęć uczniowie uczestniczyli w sprawach sądowych prowadzonych przez SSR Mateusza Matuszewskiego. Zapoznali się z: organizacją i strukturami polskiego sądownictwa, specyfiką pracy sędziego, prokuratora, adwokata i administracji sądowej, odwiedzili archiwum sądowe. Dowiedzieli się jak wygląda procedura uzyskania zaświadczenia o niekaralności. Zajęcia zorganizowała mgr Anita Ziomko-Nowak a opiekę sprawowali mgr Marek Nowak i mgr Bernardyna Leszczyńska.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak

 
Kolejne projekty w ramach Erasmusa
min_2Nasza szkoła przystąpił do realizacji kolejnych projektów praktyk zagranicznych w ramach programu Erasmus Plus. W tym roku szkolnym, w październiku realizujemy kolejne dwa projekty. Pierwszy z nich to projekt pt. "Praktyka Polskich uczniów za granicą krokiem do wejścia na rynek europejski" przeznaczony jest dla 34 uczniów klas drugich, trzecich i czwartych kształcących się w zawodzie technik informatyk i technik logistyk. Drugi to projekt "Staż zagraniczny szansą dla przyszłych specjalistów w zawodzie mechanik" przeznaczony jest dla 23 uczniów klasy drugiej i trzeciej kształcących się w zawodzie technik mechanik. Młodzież zakwalifikowana do projektu w drodze rekrutacji w okresie od 12.10.2016 do 27.10.2016 wyjedzie na praktyki zawodowe do Grecji, gdzie będzie zdobywać doświadczenie zawodowe, uczyć się języków obcych oraz poznawać zabytki i historię Grecji.

Więcej…

 
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz