Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
INFORMACJA DLA KANDYDATÓW
zakwalifikowanych do ZS Nr 1 w Kłobucku!
 TERMINY BADAŃ LEKARSKICH
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK SZKOLNY
Liceum Ogólnokształcące    Technikum   Szkoła Branżowa I Stopnia    Przedmioty Zawodowe
Dzień Edukacji
min_1W dniu 14 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej pod hasłem: Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych (Konfucjusz). Uroczystość uświetnili swoją obecnością: pan Krzysztof Nowak–członek Zarządu Powiatu w Kłobucku, emerytowani i obecni nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły. Dyrektor Anna Nowicka podziękowała zebranym pedagogom za trud i wysiłek włożony w edukację oraz wychowanie młodego pokolenia. Pan Krzysztof Nowak życzył nauczycielom sukcesów zawodowych oraz tego, by podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania. Następnie zgromadzeni goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów z klas: IIITP, IIITE, IIITF oraz IVTE, pod kierunkiem mgr Małgorzaty Rokosy. Młodzi artyści m.in. poprzez wiersze i piosenki wyrazili swoją wdzięczność dla nauczycieli za wskazywanie właściwej drogi w życiu. Część artystyczną ubarwiła, przygotowana przez mgr Beatę Plutę, prezentacja multimedialna pt: Wspomnień czar, przedstawiająca fotografie emerytowanych i obecnych nauczycieli oraz pracowników szkoły. Scenografię w tonacji jesiennej przygotowała mgr Marta Wawrońska–Koch. Na zakończenie akademii dyrektor Anna Nowicka uhonorowała dyplomami nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi obchodzących jubileusze pracy.

Do wiadomości podała p. M. Rokosa

 
IV Złaz Leśny
min_2W dniu dzisiejszym, czyli 11 października, uczniowie klasy ILO uczestniczyli w IV Złazie Leśnym 2016 w Zakrzewie zorganizowanym przez ZS nr3 w Kłobucku, Starostwo Powiatowe, LOP i Nadleśnictwo Kłobuck. Rajd pieszy rozpoczęliśmy spod naszej szkoły, przez Rybno, Pięć Stawów do Nadleśnictwa Kłobuck. Uczniowie chętnie włączyli się w rywalizację: przeszliśmy 12 km, przynieśliśmy "jesienny bukiet", i "najpiękniejszego grzyba", skakaliśmy w workach, przeciągaliśmy liny…. Dla wygłodniałych piechurów leśnicy przygotowali ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Chociaż aura płatała figle to i tak dopisywały nam dobre humory. Wyjście zorganizował mgr Marek Nowak opiekun szkolnego koła PTTK, a wspierała go mgr Anita Ziomko-Nowak. Tutaj galeria i filmik.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak

 
Sprawozdanie z udziału w warsztatach
minDnia 4 października 2016 roku siedem uczennic klasy I Technikum Żywienia wzięło udział w II warsztatach naukowych pt.: "INŻYNIER – ZAWÓD XXI WIEKU" na Wydziale Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej. Warsztaty rozpoczęły się od rejestracji uczestników i podziału na trzy grupy laboratoryjne, a następnie wszyscy uczestnicy zostali powitani przez prof. dr hab. inż. Małgorzatę Kacprzak – Dziekana Wydziału Infrastruktury i Środowiska oraz p. Dariusza Roszaka pracownika Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego. Pracownicy Wydziału Infrastruktury i Środowiska zapoznali zebranych z funkcjonowaniem jednostki, problematyką prac badawczych realizowanych na Wydziale oraz zachęcili młodzież do studiowania na w/w Wydziale; natomiast przedstawiciel Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zaprosił szkoły do udziału w projektach organizowanych przez swoją instytucję. Tutaj mała galeria.

Więcej…

 
Jak pracuje wymiar sprawiedliwości?
minSprawdzali nasi uczniowie z klas maturalnych realizujący profil ogólnopolicyjny. Dnia 05.10.2016r. w Sądzie Rejonowym w Częstochowie w III Wydziale Karnym odbyły się zajęcia programowe dla kl. IIILO i IVTEL . W trakcie zajęć uczniowie uczestniczyli w sprawach sądowych prowadzonych przez SSR Mateusza Matuszewskiego. Zapoznali się z: organizacją i strukturami polskiego sądownictwa, specyfiką pracy sędziego, prokuratora, adwokata i administracji sądowej, odwiedzili archiwum sądowe. Dowiedzieli się jak wygląda procedura uzyskania zaświadczenia o niekaralności. Zajęcia zorganizowała mgr Anita Ziomko-Nowak a opiekę sprawowali mgr Marek Nowak i mgr Bernardyna Leszczyńska.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak

 
Kolejne projekty w ramach Erasmusa
min_2Nasza szkoła przystąpił do realizacji kolejnych projektów praktyk zagranicznych w ramach programu Erasmus Plus. W tym roku szkolnym, w październiku realizujemy kolejne dwa projekty. Pierwszy z nich to projekt pt. "Praktyka Polskich uczniów za granicą krokiem do wejścia na rynek europejski" przeznaczony jest dla 34 uczniów klas drugich, trzecich i czwartych kształcących się w zawodzie technik informatyk i technik logistyk. Drugi to projekt "Staż zagraniczny szansą dla przyszłych specjalistów w zawodzie mechanik" przeznaczony jest dla 23 uczniów klasy drugiej i trzeciej kształcących się w zawodzie technik mechanik. Młodzież zakwalifikowana do projektu w drodze rekrutacji w okresie od 12.10.2016 do 27.10.2016 wyjedzie na praktyki zawodowe do Grecji, gdzie będzie zdobywać doświadczenie zawodowe, uczyć się języków obcych oraz poznawać zabytki i historię Grecji.

Więcej…

 
Informacja dla uczniów wyjeżdżających na Staż Zawodowy do Grecji
w1W załączniku informacje na temat  terminów lektoratów dla uczniów - kliknij tutaj.


Do wiadomości podała p. W. Szlązak

 
VI Integracja na Jurze
min127. września uczniowie klas pierwszych o profilu mundurowym uczestniczyli w zajęciach integracyjnych w Parku Linowym w Złotym Potoku. Ta forma zajęć integracyjnych stała się naszą szkolną tradycją, bo zajęcia odbyły się po raz VI. W tym roku wzięło w nich udział 53 uczniów klas pierwszych realizujących rozszerzenie ogólnopolicyjne i strażackie. Jak co roku nauczycielom pomagali uczniowie klas drugich. Jak było? - zobaczcie na zdjęciach! Kto nie był niech żałuje - Do zobaczenia za rok! Zajęcia koordynowały p. Joanna Zmora i p. Anita Ziomko-Nowak, opiekę nad młodzieżą sprawowali: p.Beata Pluta, p.Monika Zych, p.Marek Nowak i p.Mariusz Nicia, p.Wojciech Grzybowski. Tutaj galeria.

Do wiadomości podała p.  A. Ziomko-Nowak

 
MSRD – rozpoczyna kolejny sezon działań
minNasi uczniowie z klas drugich realizujący rozszerzenie ogólonopolicyjne kolejny rok działają aktywnie w strukturach Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego. W ubiegłym tygodniu byli na akcji w SP nr1 a 26. września zabezpieczali organizowaną w naszej szkole przez Kuratorium Oświaty konferencję dla dyrektorów placówek oświatowych z powiatu kłobuckiego.
Akcję koordynowała mgr Anita Ziomko-Nowak.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak

 
Wyjazd na Salon Maturzystów
minW dniu 26 września 2016r. maturzyści (z klas: IIILO, IVTI, IVTB) oraz zainteresowani uczniowie z klasy IIITM/TP udali się na Krakowski Salon Maturzystów zorganizowany na Uniwersytecie Jagiellońskim w Auditorium Maximum przez ogólnopolski miesięcznik edukacyjny "Perspektywy". Młodzież uczestniczyła w spotkaniach z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, podczas których omówione zostały zasady zdawania matury z języka polskiego, matematyki i języków obcych. W czasie trwania Salonu uczniowie odwiedzali stoiska przygotowane przez wyższe uczelnie i uzyskali komplet informacji na temat wymagań rekrutacyjnych, nowych kierunków i warunków studiowania. Ponadto, uczestnicy Salonu otrzymali bezpłatny egzemplarz Ogólnopolskiego Informatora dla Maturzystów 2017. Wyjazd zorganizowała mgr Małgorzata Rokosa, z kolei opiekę nad młodzieżą sprawowały: mgr Bernardyna Leszczyńska i mgr Beata Pluta. Salon Maturzystów Perspektywy jest największą w kraju edukacyjną kampanią informacyjną, przeznaczoną dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia. Tegoroczna edycja Salonu była dziesiątą z kolei i odbywała się w ośrodkach akademickich w całej Polsce.

Do wiadomości podała p. M. Rokosa

 
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz