Praktyki w Grecji

Dziś otrzymaliśmy kolejne wiadomości i zdjęcia od naszych uczniów i nauczycieli odbywających praktyki w słonecznej Grecji.

Uczniowie odbywający staże w Grecji kontynuują prace w kuchni hotelowej oraz przy obsłudze gości.
We wtorek odbyli pieszą wycieczkę do miasteczka Platamonas.

W środę zwiedzali zamek na wzgórzu (nazywany Platamon, Pantelejmonas, Neos Panteleimonas) - średniowieczne dzieło krzyżowców z 1204 r., w którym od wielu lat organizowany jest Festiwal Olimpu.

Przeszli się także uliczkami Starego Panteleimonu - jest to wioska-skansen, założona przez górali ok. XIV wieku, położona na wysokości 500 m n.p.m. Roztacza się stąd malowniczy widok na masyw Olimpu oraz plaże i wody Zatoki Termajskiej. Wioska zachwyca bardzo nietypową kamienistą zabudową, brukowanymi wąskimi uliczkami, prawdziwą grecką atmosferą.

Jesteśmy na FB

Pracownia CNC Kłobuck Zagórze