W dniach 05-11 listopada 2017 nauczycielki Joanna Morawska i Małgorzata Cieślak - Bieleninik wraz z uczennicami z klasy III TE Klaudią Ochęduszką, Dominiką Międłą i Pauliną Kurzacz uczestniczyły w projekcie Erasmus+ w Simmern w Niemczech. Temat projektu brzmiał „Stara ojczyzna, nowa ojczyzna”.

W trakcie tygodniowego pobytu uczniowie z Polski, Niemiec, Austrii i Włoch dyskutowali o powodach opuszczania ojczystego kraju, tolerancji wobec obcych kultur i innych narodowości. Uczniowie w trakcie spotkań prezentowali swoje szkoły oraz ciekawe miejsca w regionach skąd pochodzili i mieszkali.
Uczniowie mieli możliwość komunikowania się w języku angielskim i niemieckim.
Zawarli nowe przyjaźnie i analizowali materiały zebrane przez każdy z 4 krajów związane z tematem projektu.

Do wiadomości podała: Joanna Morawska